Terapeutická jóga - Jóga pro Šťastnou páteř

 

19402727_396266790767774_220146738_oTerapeutická jóga pro Šťastnou páteř
Anatomicky správně vedený pohyb.
S ohledem na precizní přístup a detail v každé pozici, se zaměření na pružnost a flexibilitu těla. Prevence před bolestmi zad. Navádění do pozic bez bolesti s maximálním ohledem na možnosti těla každého praktikujícího.

Jóga, při které půjdeme krok po kroku. Pomalu a pozvolna budeme protahovat vaše těla a ztuhlé partie nebo zkrácené svaly. Budeme používat pomůcky jako jsou pásky, bločky, deky, židle, míče, míčky a závěsné systémy.
Tato lekce je vedena s ohledem na váš zdravotní stav s velmi osobním přístupem. Do každé pozice budete pomalu dle instrukcí lektora navedeni a také v ní v případě potřeby opraveni. Bude vás provázet názorná demonstrace pozice a velmi detailní slovní popis od lektora při samostatném praktikování ásán.
Tato jóga je velmi terapeutická a zdravotní. Pomáhá od bolestí, ukazuje správné pohybové návyky a zbavuje nás špatných stereotypů. Naučíme se správné držení těla a pohyb nejen při cvičení, ale také je integrovat do běžných denních činností. Záleží nám na tom, aby vaše zlepšení bylo trvalé a udržitelné.
Najdete u nás precizní jógu a správně vedený pohyb, jógu bez bolesti. Korekce vašeho pohybu v každé lekci. Radost z pohybu a sladění pohybu i dechu.

V lekcích najdete spojení různých metod, tak aby pro vás lekce byla co nejvíce přínosná a přizpůsobená vám na míru. Najdete zde prvky inspirované z různých stylů jógy např. z Iyengar jógy, Dornovo metody PLUS nebo prvky ze Spiraldynamik®.

Praktikování jógy bude mít velmi pozitivní účinky na vaše tělo a duši.

Všechny pomůcky a velmi kvalitní protiskluzové jógamatky jsou k dispozici ve studiu. (není potřeba nosit svoje)

bali1Láká vás jóga, ale nevíte jak začít? Pomůžeme vám!
Lekce jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jógíny a instruktory

Po celou lekci, dostáváte přesné slovní instrukce a přesné korekce od instruktora. Správná pozice je nejdříve demonstrována, následně jste do pozice pomalu vedeni.

V lekcích jdeme precizně, do hloubky, bezpečně a tak, abyste si lekci užili, i když třeba vůbec nevíte jak jógu praktikovat. Vše spolu zvládneme.

 

Bali3

Praktikujeme jógu, kde budete vnímat radost ze zvládnutého pohybu, budete
překonávat především sami sebe a praktikovat dle možností vašeho těla. Budete cítit volnost v pohybu a lehkost v chůzi. Dokonalá pozice je především ta, kterou jste schopni v danou chvíli dokonale zvládnout především vy sami, bez zbytečného přetížení. Při praktikování jógy byste měli cítit především radost a harmonii, pak může mít jóga léčivý vliv jak na tělo, tak na vaší mysl.

 bali1Meditace a relaxace
Jsou součástí všech lekcí. Jsou vedeny léčivým způsobem, pro ozdravení těla a omlazení vnitřních orgánů. Vedou k rozvíjení vašeho vnitřního potenciálu a intuice. Uvolňují vaše tělo, zklidňují mysl a prohlubují dech.

 

Přijďte nejen cvičit, ale také prožít pohodové a harmonické chvíle, které obohatí váš život. Budete vnímat své tělo, svůj střed, uvolnění, lehkost, sílu a radost. Zbavíte své tělo bolesti a obohatíte se o nové příjemné zážitky.

Program pro Šťastnou páteř

Je specializovaný program, který je zaměřený na pružnost a pevnost celého těla. Najdete zde prvky z mnoha metod např. z léčebného qigongu, prvky jógy inspirované B.K.S. Iyengarem, inspiraci z pohybově-terapeutického konceptu Spiraldynamik® , balanční a stabilizační, ale také uvolňující a relaxační cviky a mnoho dalšího. Každý týden má svojí tématicky zaměřenou tzv. pohybovou osu, kde se věnujeme více do hloubky konkrétnímu tématu. V tomto programu se učíme správný pohyb nejen praktikovat, ale hlavně pochopit. To nám následně do života přináší odstranění špatných pohybových vzorců a odstranění bolesti. Naučíme se správné držení těla a pohyb nejen při cvičení, ale také je integrovat do běžných denních činností. Zálezí nám na tom, aby vaše zlepšení bylo trvalé a udržitelné.
Učíme se principy správné chůze, stání, sezení i ležení. Správné pohybové návyky nás chrání a jsou prevencí bolesti a zranění. Ukazujeme si  jednoduché kroky k tomu, abyste si dokázali kdykoliv rychle od bolesti pomoci i sami.

Cvičení probíhá s pomůckami, vše je dostupné v našem studiu.

Vše co předávám, mám na sobě vyzkoušené, zažité a funkčně ověřené. To, co předávám funguje a zlepšuje kvalitu života, snižuje nebo zcela odstraňuje bolest. Je to program, který mě denně provází mým životem a ráda ho zprostředkuji i vám.

 

Lektor kurzu: Lucie Mutinská

NOVÉ UKÁZKOVÉ LEKCE. Přijďte zkusit pro sebe něco nového.
Při ukázkové lekci můžete zaplatit pouze tuto lekci cvičení a zjistit, zda Vám lekce vyhovuje.
KURZY PROBÍHAJÍ CELOROČNĚ. Podrobnosti o lekci najdete v textu níže.

 

_mg_3005Lekce Terapeutické jógy - Jógy pro Šťastnou páteř
Velký sál:   Úterý   17,30 - 18,30 hod.
                     Středa    8,30-9,30 hod .
                      Středa 11,30-12,30 hod.

PRAHA   Pondělí 11,30 - 12,30 hod.
PRAHA   Pátek    18,45 - 19,45 hod.

insta4

Reference na lekce Terapeutické jógy - Jógy pro Šťastnou páteř
http://www.studiomandala.cz/reference/

 

luci asana1

Přihláška na lekci přímo v rozvrhu
http://www.studiomandala.cz/rozvrh-2018/