Terapeutická jóga - Jóga pro Šťastnou páteř

 

19402727_396266790767774_220146738_oTerapeutická jóga - Jóga pro Šťastnou páteř
Jóga, při které půjdeme krok po kroku. Pomalu a pozvolna budeme protahovat vaše těla a ztuhlé partie nebo zkrácené svaly. Budeme používat pomůcky jako jsou pásky, bločky, deky, židle a závěsné systémy.
Tato lekce je vedena s ohledem na váš zdravotní stav s velmi osobním přístupem. Do každé pozice budete pomalu dle instrukcí lektora navedeni a také v ní v případě potřeby opraveni. Bude vás provázet názorná demonstrace pozice a velmi detailní slovní popis od lektora při samostatném praktikování ásán.
Tato jóga je velmi terapeutická a zdravotní. Pomáhá od bolestí, ukazuje správné pohybové návyky a zbavuje nás špatných stereotypů. Naučíme se správné držení těla a pohyb nejen při cvičení, ale také je integrovat do běžných denních činností. Zálezí nám na tom, aby vaše zlepšení bylo trvalé a udržitelné.
Najdete u nás precizní jógu a správně vedený pohyb, jógu bez bolesti.

V lekcích najdete spojení různých metod, tak aby pro vás lekce byla co nejvíce přínosná a přizpůsobená vám na míru jako prvky inspirované z Iyengar jógy, Dornovo metody PLUS nebo prvky ze Spiraldynamik®.

Praktikování jógy bude mít velmi pozitivní účinky na vaše tělo a duši.

Všechny pomůcky a velmi kvalitní protiskluzové jógamatky jsou k dispozici ve studiu. (není potřeba nosit svoje)

 bali1Meditace a relaxace
Jsou součástí všech lekcí. Jsou vedeny léčivým způsobem, pro ozdravení těla a omlazení vnitřních orgánů. Vedou k rozvíjení vašeho vnitřního potenciálu a intuice. Uvolňují vaše tělo, zklidňují mysl a prohlubují dech.

 

Přijďte nejen cvičit, ale také prožít pohodové a harmonické chvíle, které obohatí váš život. Budete vnímat své tělo, svůj střed, uvolnění, lehkost, sílu a radost. Zbavíte své tělo bolesti a obohatíte se o nové příjemné zážitky.

Program pro Šťastnou páteř

Je specializovaný program, který je zaměřený na pružnost a pevnost celého těla. Najdete zde prvky z mnoha metod např. z léčebného qigongu, prvky jógy inspirované B.K.S. Iyengarem, inspiraci z pohybově-terapeutického konceptu Spiraldynamik® , balanční a stabilizační, ale také uvolňující a relaxační cviky a mnoho dalšího. Každý týden má svojí tématicky zaměřenou tzv. pohybovou osu, kde se věnujeme více do hloubky konkrétnímu tématu. V tomto programu se učíme správný pohyb nejen praktikovat, ale hlavně pochopit. To nám následně do života přináší odstranění špatných pohybových vzorců a odstranění bolesti. Naučíme se správné držení těla a pohyb nejen při cvičení, ale také je integrovat do běžných denních činností. Zálezí nám na tom, aby vaše zlepšení bylo trvalé a udržitelné.
Učíme se principy správné chůze, stání, sezení i ležení. Správné pohybové návyky nás chrání a jsou prevencí bolesti a zranění. Ukazujeme si  jednoduché kroky k tomu, abyste si dokázali kdykoliv rychle od bolesti pomoci i sami.

Cvičení probíhá s pomůckami, vše je dostupné v našem studiu.

Vše co předávám, mám na sobě vyzkoušené, zažité a funkčně ověřené. To, co předávám funguje a zlepšuje kvalitu života, snižuje nebo zcela odstraňuje bolest. Je to program, který mě denně provází mým životem a ráda ho zprostředkuji i vám.

 

Lektor kurzu: Lucie Mutinská

NOVÉ UKÁZKOVÉ LEKCE. Přijďte zkusit pro sebe něco nového.
Při ukázkové lekci můžete zaplatit pouze tuto lekci cvičení a zjistit, zda Vám lekce vyhovuje.
KURZY PROBÍHAJÍ CELOROČNĚ. Podrobnosti o lekci najdete v textu níže.

 

_mg_3005

Lekce Terapeutické jógy - Jógy pro Šťastnou páteř
Velký sál:     Úterý   17,45 - 18,45 hod.
                      Středa    8,30-9,30 hod .
                      Středa 10,00-11,00 hod.
                      Středa 11,30-12,30 hod.