Reference ze všech oblastí
(rozdělené podle činností)

Všem, kteří si udělali chvíli čas a poskytli na mě reference, touto cestou ještě jednou velmi děkuji!

Reference z Terapeutické jógy,
Dornovo metody PLUS,
SM Systému (SPS) a programu pro Šťastnou páteř

Milá Lucko, chtěla bych ti poděkovat za to, co děláš a jak to děláš. Protože moc dobře, hezky a s láskou! Když se chci něčemu věnovat, musím tomu věřit a tak to mám s tvým cvičením. Chodila jsem léta na jógu, ale bolela mě záda a nic nepomáhalo. Ani cvičení, ani masáže ani fyzioterapie. Pak jsem se dostala na tvé cvičení ŠŤASTNÁ PÁTEŘ a ona najednou opravdu začala být šťastnější. A protože v některých věcech jsem maximalista, nebylo mi líto peněz a zaplatila si u tebe i terapii Dornovou metodou.Po tvém vyptávání se na všechno :-) jsi mi začala srovnávat moje různě dlouhé nohy a vyosenou pánev a já měla pocit, že je to příjemný relax. Naučilas mě další cviky nad rámec těch, které děláme na hodinách a jak jsem té měla jen pro sebe, mohla jsem se tě doptat, jestli vše dělám správně. Na závěr terapie přišlo srovnání všech obratlů odspoda až na horu do správné polohy a to jsem cítila okamžitou úlevu. Cviky, které doporučuješ pro každodenní cvičení jsou jednoduché, zaberou jen pár minut času, ale efekt je značný. A taky ještě jednou OBROVSKÉ díky za moji desetiletou dceru, která v zimě plakala bolestí, protože si při pádu na schodech pochroumala kostrč a během jediné “Dornovky” odcházela s úsměvem a bez bolesti. Tatínek jí to doma nechtěl věřit :-). Tak jen tak dál a kdybychom všichni od mládí toto věděli, ušetřili bychom si spoustu bolesti a ošklivě zakulacených zad. Těším se na každý čtvrtek, protože večer je MANDALA. Chodíme na Šťastnou páteř s dcerou a na závěr dne je to vždycky příjemný bonbónek. Líbí se mi, Luci, že na začátku hodiny zjišťuješ, kde koho co bolí a píchá a tomu pak cvičení uzpůsobíš, takže na konci hodiny se všichni cítíme líp. Cvičení provází neustálé mluvení a vysvětlování PROČ je zrovna toto pro naši fyzickou stránku důležité. A to je skvělé - vnímám teď svoje tělo mnohem vědoměji, myslím na správný postoj a posez v podstatě neustále a taky mám tendence opravovat a napomínat svou rodinu, tak jsem doma “populární “ :-). A teprve teď, když jdu cvičit jinam, se umím sama srovnat a dbát na to, abych si cvičením neubližovala. Takže se těším zas ve čtvrtek.

paní Š, reference na cvičení pro Šťastnou páteř SM sys., jógu a Dornovu metodu.

Ahoj Lucko, rád poskytnu svoje pocity a vjemy. DORNOVKA: Velice příjemně na mně zapůsobila tvoje klidná a pozitivní energie. V průběhu prvního vyšetření jsem si uvědomil, jaký rozdíl je toto a klasický lékařský přístup. Výběr cviků k procvičování je co by člověk na jedné ruce spočítal, ale alespoň si je to schopný zapamatovat. Navíc jak se zdá, tak tímto způsobem zrelaxované svaly a úpony, které jsou díky bolesti normálně stažené, najednou umožňují větší rozsah pohybu v uvolněném, usazemém kloubu. Prostě vyšetření, cvičení, odblokování a masáž je opravdu příjemný zážitek, který bych dokázal " vydržet " v častějších časových intervalech. JÓGA: Pro mně jako zchromlého tělocvikáře v.v. je to opravdu zážitek. Doma se ke cvičení nedonutím, byť jsem již od několika slušných fyzioterapeutů dostal spousty cviků, které mi opravdu pomohly. Ale jakmile se to zlepšilo, tak jsem to přestal cvičit. Tady se těším na každou hodinu a pokud to časově nevychází, tak mi to cvičení schází.  Tvůj přístup a reakce na aktuální obtíže jednotlivých jogínů je úžasný. Flexibililta tvaru cviků s ohledem na fyzické možnosti toho kterého jogína, je podle mě tou správnou cestou. Je to opravdu moc příjemné a já osobně cítím, jak se v těle vyvolávají původní pohybové vzorce. Cítění v pohybové paměti uložených záznamů a jejich znovu nabuzení, do této doby u mně bolestí eliminovaných pohybových vzorců např. chůze a běh je úžasný. Jdu z jógy a říkám holkám, že bych si šel zaběhat, neuvěřitelný a ten pocit energie v těle je něco, co bych potřeboval cítit na konci každého pracovního dne. Vždy se těším na závěrečnou relaxaci, která jak se budu opakovat by klidně mohla být delší. Ale to je vše otázka času, který je na cvičení vyměřený. Pro mě osobně je cvičení jógy  v tvém podání něco, co mi ukazuje cestu kupředu. Cítím se opravdu lépe, byť se samozřejmě ozývají věci spojené s omezením rozsahu v kyč. kloubech, ale záda, bederní  a krční páteř je výrazně lepší. Těším se na další cvičení. S pozdravem ve zdravém těle zdravý duch " zkušený jogín"

pan M., reference na jógu

SM systém se do Dobřichovic dostal přesně v době, kdy mi byl na fyzioterapii doporučen jako cvičení na odtranění velkých dysbalancí svého těla. Jednostranná a fyzicky náročná práce si vybraly svou daň. Kulatá záda, skolióza a přetížená pravá strana těla. Jak nadšená jsem byla, když jsem zjistila, že nemusím jezdit do Prahy. První lekce pro mě byla rozpačitá, protože mám ráda cvičení, kde dřu jako mezek a prostě o tom cvičení vím. Jenže nejprve kolující kámen a musím všem říkat, jak se cítím. Na to nejsem zvyklá. Co je komu do toho, jak se cítím? Pak jemné cvičení, které začalo odhalovat moje slabé stránky. A nakonec meditace, kdy jsem absolutně nevěděla, co mám dělat. No asi už nepřijdu říkala jsem si, jenže ráno jsem se probudila a cítila jsem, jak mi pracovaly stabilizační svaly. A narovnaná jsem se cítila ještě několik dní. Takže změna, chodit budu. A co se stalo za změny. Těším se na skupinu, na to jak někoho opravdu zajímá, jak se dnes cítím a dokonce se podle toho staví lekce, protože se Lucka maximálně snaží nám od různých tělových bolístek ulevit. Miluji závěrečnou meditaci, protože mi uvolní celé tělo. A Lucka mě svým přístupem tak nakazila, že některé cviky cvičím každý den doma a pásek se mnou jezdí i na služební cesty. Vidím, jak se ve cvičení zdokonaluji a jak si okolí všímá, že mám krásné držení těla. Lucka mě vlastně provází celým dnem, kdy se na svá nejen záda snažím myslet, protože sama jsem zjistila, jak špatné stereotypy našemu tělu přitěžují. Další věc, kterou oceňuji je ta, že lekce jsou komorní. Cvičenců není tolik, proto Lucka stihne všechny korigovat, aby cvičili správně. Každému najde optimální variantu cviku dle jeho možností. Luci děkujeme za šťastnou páteř.

paní K., reference na SM a Šťastnou páteř

Je to pár týdnů, co jsem ze zvědavosti začala navštěvovat kurz jógy. Lekce s Lucií jsou pro mne příjemné v tom, že všechny cviky jsou precizně rozfázované, k pozicím – ásanám se dostáváme postupně. I když ásana znamená „pohodlná pozice“ a na můj první pohled to k pohodlnosti má někdy dost daleko, věřím naší lektorce Lucii, že se to změní. Zkrácené svaly se poctivým pravidelným cvičením protáhnou a pak to půjde 😊. Jóga se stala doplňkem k praktikování Čchi -kung, každé z nich má něco do sebe. A s takovou lektorkou jako je ta naše, která vše vysvětlí, trpělivě opravuje, a krásně vede, je to radost! Děkuji Luci!

paní V., reference na jógu

Díky tomu, že Lucka otevřela hodiny čchi kungu s SM systemem v Dobřichovicích, kam jsem začala chodit se svymi dětmi do dětské herny, jsem se dozvěděla o tomto druhu cvičení, o kterém jsem do té doby neměla ani tušení. V posledních letech mě velice trápily bolesti zad a silné migrény, lekce slibovaly pomoc od těchto problémů. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Doposavad jsem vše řešila jen přes lékaře a silné léky. Občas jsem navštěvovala aspoň hodiny jógy, ale nic nepomáhalo, naopak se moje bolesti stupňovaly. A hned z první návštěvy jsem byla nadšená. Čekala mě tam strašně milá paní, která mi vše dopodrobna a trpělivě vysvětlila a nadále stále vysvětluje. Cvičení čchi kung včetně SM systemu mi hned po pár lekcích úplně odbouralo bolesti zad v bedrech. Co zůstalo, byly migrény. Když už trvaly zase několik dní v kuse, nabídla mi Lucka, že se na mě podívá. Kromě cvičení se také věnuje homeopatii a dornově metodě. Lucka mě přivítala a já u ní strávila příjemné dvě hodiny, kde mi Lůca našla vyhovující homeopatika na migrénu a díky dornově metodě srovnala obratle do správných poloh. Při další návštěvě po pár dnech mi Lucka doladila jak homeopatika, tak „záda“ a od té doby jsem prakticky bez obtíží. Kdykoliv se potřebuji na něco zeptat, je na telefonu a vždy mi ochotně poradí a to v jakoukoliv denní dobu. Díky ní jsem našla cvičení, které mi opravdu sedí a to jak fyzicky, tak pocitově. Snažím se najít čas navštěvovat víc hodin týdně a poctivě cvičím i doma, což se mi ještě u žádného jiného cvičení nepovedlo. Lucko, moc děkuji!

paní Z.reference na Qigong, SM Systém, lekce pro Šťastnou páteř, Dornovo metodu Plus, Homeopatii

K Lucce jsme začali chodit parta tří jógou nepolíbených kamarádek na lekce jógy pro začátečníky. Již po pár lekcích jsou vidět malé pokroky, které jsou na těle znát. Lucka je úžasné stvoření, které nám vše od základu vysvětlí a lehce nakazí svým nadšením pro jógu. Další benefit je krásné, útulné a pozitivní energií nabité studio plné skvělých pomůcek. Odcházím vždy s krásným pocitem a protaženým tělem a to je teprve začátek. 🙂

paní J., reference na Terapeutickou jógu

Milá Lucko! Chtěla bych Ti říct, že jsem nesmírně ráda, že jsem tvoje studio objevila. Jistě k tomu přispěla i spousta synchronicit, kterých si teď víc všímám a taky celkově zásadní změny v mým životě. Každopádně velké DÍKY za to, že děláš to, co děláš a hlavně jak to děláš. Neměla jsem moc představu, jak lekce jógy vypadají, z popisu kamarádek jsem si to představovala trochu jinak. Ale jóga u Tebe naprosto předčila moje očekávání. Máš nasazenou laťku hodně vysoko! Jsem šťastná, že nás je na lekci komorní skupina a že neudělám prakticky žádný pohyb bez Tvé korekce, uvědomuju si, jak je to důležitý. Pozitivní energie po celém těle mi vydrží na několik dní! A taky jsem nesmírně ráda, že jsem do toho uvrtala i svojí dceru a manžela, který si ještě před pár měsíci ťukal na čelo, že by jako on cvičil jógu... Děkuju Ti a přeju Ti spoustu pozitivní energie do práce a do života!! Těším se na příště!  

paní P., reference na jógu

V minulých letech jsem cvičila pilates a jógu v denním životě. Když skončila jóga v denním životě v Černošicích a současně jsem musela na operaci s kolenem, věděla jsem, že je čas změnit zajeté koleje a najít si jiné cvičení, nejlépe takové, kde se pořád neklečí Jako zázrakem jsem narazila na jógu pro šťastnou páteř. Z jógy je tam óóóm na začátku a úžasná relaxace na konci cvičení. Jinak jsou to úžasná protahovací cvičení. Absolutně nechápu, jak to Lucka dělá, ale má čas všechny kontrolovat, aby jednotlivé cviky dělali správně a každá hodina je složená z jiných cviků, takže je to neskutečně pestré a každý si může postupně skládat svojí vlastní sestavu "na doma". Každopádně díky za každé cvičení.

paní L., reference na jógu

Lekce jógy jsou pro mě naprosto fascinující. Jógu jsem cvičila od dob, kdy se do Čech dostala jako další moderní fitness styl. Skupinová lekce, kde vpředu cvičí namyšlený instruktor a ukazuje nám, co nezvládneme. Celá skupina 20 lidí se ho ale vždycky snažila napodobit, když je jóga přeci tak zdravé a staletími prověřené cvičení. Tak jsem prohlubovala své bolesti zad a migrény. Až mě fyzioterapeutka vyvedla z omylu, že takovéto cvičení opravdu není na má skoliotická záda se srostlými dvěma obratly. Cvičení mi výslovně zakázala. K Lucčině terapeutické józe jsem se dopracovala až po návštěvě jejích lekcí SM systému, kdy jsem si řekla, že dám józe ještě šanci. Protože tahle lektorka ví co a proč dělá. Jelikož jsem se stala lektorkou pilates sama vím, jak je nutné správně cviky naučit, aby cvičení mělo rehabilitační efekt. Každý cvik ve finální podobě má spoustu předchozích průpravných cviků, které člověk musí zdolat, aby se do cíle dostal. A přesně o tom je terapeutická jóga. Naprosto skvělé uvolňující cvičení, kde vidíme všichni cvičenci posun dál a jednou budeme moci cvičit ne jen pod dohledem instruktora, protože budeme vědět jak na to. Myslím Luci, že za všechny Ti patří obrovský dík.

paní K., reference na jógu

Dobrý den, ahoj, již několik let trpím bolestmi zad, za které může vyhřezlá ploténka. Po různých neefektivních rehabilitacích vše nabralo obrátky, když jsem poznala Lucku, která mi Dornovu metodu na tento problém doporučila. První hodina: Co se mi mimochodem moc líbilo bylo, že se Lucka nejdříve ptala na můj zdravotní stav, zajímala se o to, jaké potíže mám, nejen v současné době, ale zajímala se prakticky o můj dosavadní život. Jako laik bych Dornovu metodu popsala jako určitý typ fyzioterapie či rehabilitačního cvičení. Jedná se o pomalé cviky, se kterými mi Lucka neustále pomáhala a jednotlivé cviky vysvětlila dopodrobna. Už začátek byl velmi zajímavý, kdy jsme díky prostým cvikům dokázaly vyrovnat délku nohou, neuvěříte, jak lehká a příjemná byla potom chůze. Toto cvičení pomáhá uvolnit zejména bederní část zad, se kterou jsem měla problémy. Postupem času jsme se dostaly k celé páteři, kdy mi Lucka speciální metodou srovnala každý obratel. Delší dobu se také věnovala krční páteři, možná tomu neuvěříte, ale hlava mě přestala bolet, pro mě je to opravdu zázrak, protože jsem trpěla na silné migrény. V průběhu cvičení jsme přešly ke kostrči, kterou jsme opravdu dlouho srovnávaly, Lucka diagnostikovala kam mám kostrč posunutou, následně pomocí tlakem, dýcháním a pohyby nohou jsme docílily toho, že se kostrč o 95% posunula na správné místo. Po tomto výkonu jsem si zasloužila úžasnou relaxační masáž. Když jsem od Lucky odcházela, cítila jsem se opravdu šťastná, Lucka mě samozřejmě upozornila, že po Dornově metodě se může člověk cítit jinak a že své emoce nemám skrývat a tělo poslechnout. Poslouchala jsem své tělo a cítila se velmi spokojeně. Vzpomínám, jak jsem šla po ulici a usmívala se od ucha k uchu. Od té doby cvičím doporučené cviky a pociťuji opravdu výrazné zlepšení. Všem, kteří mají určitý problém, který se nemusí týkat pouze zad (například bolesti kyčlí, migrény apod.), mohu jen a jen doporučit. Lucka je jedničkou ve svém oboru, díky ní můžete doslova zachránit svůj zdravotní stav, žádné prášky, žádné operace, pouze stačí poslouchat své tělo, naučit se jednoduché cviky, díky kterým dáte svému tělu a mysli nový, správný a hlavně zdraví směr.

paní M., reference na Dornovo metodu PLUS

Hodiny SM Systému pro Šťastnou Páteř jsou výborné. Lucka dokázala naučit základy správného držení těla dokonce i mne. Lekce jsou velmi příjemné a vyvážené a má záda jsou na tom o mnoho lépe.

pan Š., reference na SM Systém a Šťastnou páteř

O Dornově metodě jsem se dozvěděla prostřednictvím článku na internetu. Jelikož jsem trpěla velkými bolestmi, podotýkám 20 let v bederní oblasti a vyzkoušela jsem různé druhy terapií a nápravných cvičení, které mě pomohly jen dočasně, začala jsem přistupovat na skutečnost, že do konce života mě bolest neopustí, jakékoli operace jsem odmítala. Po návštěvě u paní Lucie Mutinské se stal zázrak. Paní Mutinská mě srovnala celou páteř od kostrče, která byla povážlivě zakřivená a vbočená až po krční obratle. Jeden obratel ve střední části páteře byl vpáčený a neustále utlačovaný obratly nad i pod a způsoboval mi v podstatě bolest neustále, dokázala ho srovnat taktéž. Od našeho setkání do řádově několika dní se mi nesmírně ulevilo. Pravidelným cvičením jednoduchých, ale velmi účinných cviků mě na míru doporučených a cvičení SM ve studiu Mandala v Dobřichovicích se můj zdravotní stav upravuje a bolesti ustupují. Při SM cvičení nám paní Mutinská vysvětluje, jak své tělo máme používat, abychom si ho nedevastovali. Postupně používám své tělo správně a mé tělo se odvděčuje příjemnými bezbolestnými dny. Každý nový den je mojí malou oslavou.

paní A.reference na Dornovu metodu PLUS, SM Systém a Šťastnou páteř

SM systém mě zachránil. Ale podstatné je, že od mého původního fyzioterapeuta, ke kterému jsem chodila také na SM systém, jsem během hodiny dostala 7 cviků, dotyčný odborník mě na několik dní "oddělal" a ještě neřekl důležité informace o technice cvičení. S Tebou jedeme postupně a během lekce uděláme tak tři cviky. Já jsem schopná si je zapamatovat a Ty nás po celou dobu pozoruješ, opravuješ, vysvětluješ, abychom si cviky zapamatovali správně. Stejné je to u čchi kungu. Přesto, že cvičíme stále stejnou sestavu, je to nyní podstatně těžší a vlastně až po několika měsících cvičení jsem si uvědomila, že má čchi kung opravdu vliv na celé mé tělo. Tedy i na psychiku. A já jsem za to moc ráda, protože vliv je to blahodárný !

paní D.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém, Qigong

Diky za nahozeni nohy :-). normalne citim ze chodim jinak. Tak nejak rovne rekl bych :-)

pan T.reference na Dornovu metodu PLUS

Velice ráda tímto poskytuji reference na Dornovu metodu plus, kterou jsem díky Lucii Mutinské mohla podstoupit. Jediné, čeho lituji je fakt, že jsme se nepotkaly dříve. Po několika letech trápení a bolesti mi Lucie narovnala nejen kostrč, ale i celé tělo. Z rovnání kostrče jsem měla strach a také jsem dost stydlivá.. proto jsem byla opravdu šťastná, že Lucie umí kostrč narovnat nejen bezbolestně, ale i zevně. Dále mám konečně narovnané nohy a kyčle, takže naděje, že jednou budu chodit bez šmajdání a křivých novou, opravdu existuje. Neuvěřitelné. Je to již pár týdnů, co každý den dvakrát cvičím a rozdíl je znát. Musím říci, že se na cvičení pokaždé těším. Vlastně je to poprvé v životě, co takhle věnuji svému tělu pravidelnou péči a cítím se mnohem lépe. Opravdu jsem si za celou dobu nedala nohu přes nohu a hodlám v tom pokračovat. Je to o zvyku a ze začátku mi připadalo až směšné, jakou touhu dát si nohu přes nohu jsem pociťovala. Ale teď už je to v pohodě. Lucie na mě působí nejen svými znalostmi, ale i osobností, jako léčivý balzám na duši. Škoda, že bydlím od Dobřichovic takový kus, jinak by mě měla na svých lekcích a terapiích několikrát týdně. Jsem ji hluboce vděčná za to, co dělá! Děkuju!!! S pokorou a láskou, K.

paní K. reference na Dornovu metodu Plus

Reference z Qigong (Čchi kung),
SM Systému (SPS),
meditací a lekcí pro Šťastnou páteř

Jako fyzioterapeut znám své tělo i způsoby jak si pomoci, ale přesto mi cvičení s Lucií hodně pomáhají. Poskytne vám vnější pohled a najde na vás místečka, která potřebují korekci. Při lekcích opakovaně upozorňuje na správné držení těla a možná chybná provádění, takže s Lucií minimalizujeme špatné pohybové návyky. Při Qikungu  a při meditaci jsem díky Lucií schopná vnímat sama sebe po fyzické, psychické i energetické stránce, a následně si užívat života, tak jak přichází. Cvičení je návykové 😊 Opravdu mi hodně pomáháš, nebojím se poznávat svou hlubší a "nehmotnou" stránku, vnímat přirozené působení přírody (někdo by asi řekl vesmíru), respektovat je, přijmout a plout s přicházejícím proudem a ne proti, což je zbytečné dost vyčerpávající 😊  Děkuju

paní L., reference na Qigong a Šťastnou páteř

Ještě jednou Ti chci poděkovat za krásný zážitek ze včerejška - ostatně jako jeden z mnoha.. :) Tvoje lekce si moc užívám - je to čchi kungem, je to tebou, je to mnou...prostě mi to sedí. Nejvic oceňuji, že se vždycky snažíš vést lekci s ohledem na potřeby všech a zařazuješ prvky, které jsou pro nás "cvičenky" :) v tu chvíli zajímavé a určitým způsobem potřebné. Moc se mi libí sestava Osmi kusů brokatů (jangová) a sestava Jestřába (jinová) - ráda bych uměla obě, abych se "vyvážila" :)

paní M.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Čchi kung je pro mne příjemné, energeticky nenáročné, ale zároveň dobíjející a harmonizující cvičení. Lucie je pro mne nejen příjemnou lektorkou, ale autentickým člověkem, který si vybral to, co ho v životě baví a jde to na něm vidět. Nepočítá trvání lekce na minuty, máte skutečně pocit, že je tam pro Vás a s Vámi a to není pro každého lektora samozřejmost.

paní D.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Miluju ranní lekci čchi-kungu ve Studiu Mandala! Čerpám z nich harmonii minimálně na celý den. Pokud máte touhu cvičit a nic vám zatím nepadlo do noty, vyzkoušejte Čchi-kung! Já jsem se v něm našla :)

paní M., reference na Qigong, program pro Šťastnou páteř

Chodím jednou týdně cvičit čchi kung od listopadu. Cvičení na první pohled je velmi jednoduché a lehké. Člověk by zjednodušeně řekl, jen takové protažení s dýcháním. Proto mě velmi překvapilo, že druhý den po cvičení jsem rozlámaná jako bych skládala uhlí. Ještě větší překvapení však bylo, když jsem se na hodinu dobelhala se zdravotními potížemi, s tím, že budu cvičit jen co zvládnu a hned po cvičení jsem odcházela nabitá a bez bolesti. Děkuji Luci, že jsi nás láskyplně donutila.

paní Z.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Život je těžký - to byla první věta v úžasné knížce Karla Junga.... ale zároveň je takový, jaký si ho uděláme a na cvičení a meditacích s tebou si uvědomuji jak moc si ho sami ovlivňujeme svými myšlenkami, očekáváním, předsudky.. Od doby co chodím cvičit jsem si spoustu věcí v hlavě srovnala. Odpuštění, láska, štěstí, to jsou pojmy které se mi přiblížily.Vím, že je to stav mysli, ale má to hmatatelnější kontury... Na cvičení pilujeme jednotlivé cviky, to je fajn, protože, když to dělá člověk správně, pak přijde ten prožitek, ta radost.. Pořád si nepamatuju, jak jde vše za sebou a když cvičím doma, většinou jen prvních 4-6 cviků a užívám si je, protože nemyslím na to, jak dýchat a jak se hýbat, jde to samo a energie krásně teče:-) Meditace - ta hudební, trošku se mi do toho nechtělo, jsem prostě rak:-) ,ale bylo to úúúžasné! úplně jsem cítila, jak mám srdce jak hrneček z pohádky hrnečku vař a jak to překypuje...nevím, jestli jsem vnímala, že je to na otevření srdce až po meditaci, ale přesně to se mi dělo a protože láska je krásná, bylo mi krásně. Každopádně ležící meditace je taky super, já trošku cestuju a potkávám se s bytostma i lidma. Takže na začátku bylo to...harmonizační cvičení prostě dvě slova, která jsem sice věděla, co znamenají, ale teď je prožívám... a to je to ono...Na to se těším.

paní V.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Jsem moc ráda, že jsem něco takového tady v okolí našla. Umím se zkoncentrovat i při pillates a józe, ale tohle je meditačně mnohem dál. Pomáhá mi to jako Jacobsonova relaxace. Moc se mi to líbilo a pevně doufám, že brzy pochopím správné provedení cviků.

paní J.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

….když jsem četla tvůj e-mail o tom, že budeš v Dobřichovicích dělat cvičení, měla jsem velké dilema…čas a peníze, to byly ty vzácné komodity, kterých se mi nedostávalo.. na druhou stranu zvědavost, protože co jsem u tebe stihla poznat, je že jsi bytost nabitá pohodou a taky to, že jsem byla zralá konečně začít dělat něco jen pro sebe a tím i pro všechny mé blízké…. Cvičení je pro mne způsob, jak propojit tělo s duší, energie proudí a je to očišťující od všech problémů a bloků, co si stihneme samy vyrobit.. navíc je to návykové ty endorfiny :-) co mi to vždy přinese… Dlouhodobě jsem měla problémy s dýcháním, vědela jsem, že to souvisí s držením těla, ale nedařilo se mi… na lekci čchi kung se to změnilo, jde to! Prostě srovnat si tělo, zpomalit a prožít si pohyb, dát do souladu tělo a duši a vychutnat meditaci na konci každé lekce a ta energie, která proudí každým z nás.. to prostě stojí za to, protože my stojíme za to, abychom se věnovaly samy sobě :-) Lucko, děkuji!

paní V.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

SM systém mě zachránil. Ale podstatné je, že od mého původního fyzioterapeuta, ke kterému jsem chodila také na SM systém, jsem během hodiny dostala 7 cviků, dotyčný odborník mě na několik dní "oddělal" a ještě neřekl důležité informace o technice cvičení. S Tebou jedeme postupně a během lekce uděláme tak tři cviky. Já jsem schopná si je zapamatovat a Ty nás po celou dobu pozoruješ, opravuješ, vysvětluješ, abychom si cviky zapamatovali správně. Stejné je to u čchi kungu. Přesto, že cvičíme stále stejnou sestavu, je to nyní podstatně těžší a vlastně až po několika měsících cvičení jsem si uvědomila, že má čchi kung opravdu vliv na celé mé tělo. Tedy i na psychiku. A já jsem za to moc ráda, protože vliv je to blahodárný !

paní D.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém, Qigong

Ráda bych Ti napsala zpětnou vazbu na cvičeni: Je vidět, že jsi profik a Tvé lekce podle toho i tak vypadají. Vůbec jsem nečekala doplňkové aktivity na lekcích.Velmi mile mě to překvapilo a nikdy jsem se s tak propracovanou a komplexní hodinou s individualním přístupem nesetkala! Děkuji, děláš vše perfketně a s přidanou hodnotou pro nás pro všechny.

paní Š.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Milá Lucko, na Tvoje hodiny chodím ráda, dokonce se těším! To se mi nikdy dříve na žádném cvičení nestalo, musela jsem se nutit. Jsi pozitivní a přirozená a už jen to člověka nabíjí. Jsem ráda, že jsem díky Tobě objevila SM systém, který mi velmi pomáhá na dlouholeté bolesti v bederní páteři. Skvělé jsou i meditace na konci lekce, které donutí člověka se zastavit, uklidnit a odpočinout si jinak než tím , že sebou doma plácne na gauč k televizi :) Je to takový krátký, vědomý , ale o to účinější relax. Díky S.

paní S.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém

Na zahájení Studia Mandaly jsem přišla, protože mě oslovila nabídka aktivit. Po úvodu jsem věděla hned, že právě zde bude cvičení pro mě. Celý život sportuji a cvičím, ale po loňském úrazu jsem cítila, že potřebuji zklidňující cvičení a také se věnovat své páteři. A to mi právě poskytuje SM systém a Qigong, které výborně vede Lucka. Workshop Qigongu mi pomohl více poznat a prohloubit cviky nejen pro zdravou páteř, ale také na získání tolik potřebné energie. Ve Studiu probíhají různé zajímavé přednášky a nabízejí zájemcům mnoho podnětů ke změně, nalezení cesty ke zdraví a zklidnění v našem uspěchaném světě. Lucko díky, M.

paní M.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém, Qigong a workshop

Workshop byl pro mě oázou klidu a štěstí pro tělo a i duši. Relaxování v pohybu, to je přesně to, co jsem potřebovala najít. Přišlo ke mě "náhodnou" a neplánovanou cestou - toto setkání s Lucií a zjistila jsem, že Lucky přístup mě obohacuje a cítím, že je to "úplně správně" v mé současné fázi životní pouti. Po workshopu jsem se cítila nabitá pozitivní energií a provází mě při každém cvičení Osmi brokátů či programu pro Šťastnou páteř. Jsem vděčná životu za tuto příležitost.

paní M.reference na workshop "Osm kusů brokátu"

Po dvou potratech, kdy mi Lucie hodně pomohla, mi řekla o čchi kungu. Chvíli mi trvalo, než jsem se rozhoupala a přišla na první lekci. Byla jsem nadšená, cvičení vypadá velmi nenáročně, ale psychicky a fyzicky jsem se druhý den po lekci cítila jak vyměněná. Bylo mi jak kdybych se koupala na šťastné vlně, po dalších lekcích, jsem hodně zpomalila, za což děkuji, protože jsem byla hodně zbrklá. Mám velmi ráda sex, a teď je snad milionkrát lepší na ty fyzický prožitky. Díky změně, kterou na mě zapůsobil se mi podařilo i otěhotnět a je mi skvěle. Lucka hned nabídla jiné alternativy, abych mohla cvičit i když jsem na rizikovém těhotenství a musím ležet. Každý, kdo chce zakusit klid, štěstí v srdci a lehkost. Všema deseti doporučuju. Lucko moc děkuji!!! Nikdy jsem si nemyslela, že mi může být tak dobře.

paní K.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Od té doby, co cvičím čchi kung (k čemuž mě nasměrovala Lucka), vím, že je způsob, jak se „dobít“. Vždy si na jejích lekcích užívám úžasnou meditační atmosféru a ten pocit, že to, co dělám, mému tělu prospívá. Nejenže se cítím plna energie, ale dokonce ji i při cvičení cítím, jak mnou proudí. Na lekcích mám nejraději meditace, které každá lekce zahrnuje, je to takový krátký odpočinek, který vás krásně pročistí, a to hlavně díky slovům, kterými Lucka meditaci doprovází. Po cvičení, kdy jsme všichni plni energie a síly z vesmíru, si sedneme do kolečka a dělíme se o tento prožitek i s ostatními, je opravdu úžasné cítit toho tolik v jeden okamžik, když to prožívají ještě úplně všichni. Vždy se po Lucčiných lekcích cítím jako znovuzrozená! Lucce moc děkuji, že tu pro nás je a těším se na další lekce!

paní L.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Čchi kung mě baví. Je to pohyb, zábava, uvolnění, pohoda. Už několikrát se mi stalo, že jsem se při cvičení myslí ocitla na louce plné vysoké trávy a ještě lepší bylo, stát se ptákem…se zavřenýma očima, v tělocvičně, vedená Lucčiným hlasem. A vybraná hudba můj prožitek ze cvičení ještě umocňuje. Vždy se těším na další hodinu. :-)

paní D.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Mé dojmy ze cvičení jsou jedině pozitivní. Na pondělí večer se vždy těším, cvičení mě nabíjí energií. Ačkoliv se cviky zdají jednoduché, tak rozhodně ovlivňují tělo i mysl. Moc se mi líbí, jak to vedeš, příjemná hudba, prostředí a je dobře, že pořád opakuješ, na co se máme soustředit.

paní A.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Díky tomu, že Lucka otevřela hodiny čchi kungu s SM systemem v Dobřichovicích, kam jsem začala chodit se svymi dětmi do dětské herny, jsem se dozvěděla o tomto druhu cvičení, o kterém jsem do té doby neměla ani tušení. V posledních letech mě velice trápily bolesti zad a silné migrény, lekce slibovaly pomoc od těchto problémů. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Doposavad jsem vše řešila jen přes lékaře a silné léky. Občas jsem navštěvovala aspoň hodiny jógy, ale nic nepomáhalo, naopak se moje bolesti stupňovaly. A hned z první návštěvy jsem byla nadšená. Čekala mě tam strašně milá paní, která mi vše dopodrobna a trpělivě vysvětlila a nadále stále vysvětluje. Cvičení čchi kung včetně SM systemu mi hned po pár lekcích úplně odbouralo bolesti zad v bedrech. Co zůstalo, byly migrény. Když už trvaly zase několik dní v kuse, nabídla mi Lucka, že se na mě podívá. Kromě cvičení se také věnuje homeopatii a dornově metodě. Lucka mě přivítala a já u ní strávila příjemné dvě hodiny, kde mi Lůca našla vyhovující homeopatika na migrénu a díky dornově metodě srovnala obratle do správných poloh. Při další návštěvě po pár dnech mi Lucka doladila jak homeopatika, tak „záda“ a od té doby jsem prakticky bez obtíží. Kdykoliv se potřebuji na něco zeptat, je na telefonu a vždy mi ochotně poradí a to v jakoukoliv denní dobu. Díky ní jsem našla cvičení, které mi opravdu sedí a to jak fyzicky, tak pocitově. Snažím se najít čas navštěvovat víc hodin týdně a poctivě cvičím i doma, což se mi ještě u žádného jiného cvičení nepovedlo. Lucko, moc děkuji!

paní Z.reference na Qigong, SM Systém, lekce pro Šťastnou páteř, Dornovo metodu Plus, Homeopatii

Reference na Hormonální jógovou terapii

K hormonální józe jsem se dostala díky Lucce, výborné lektorce, se kterou jse se setkala i při čchi kungu a józe. Již po prvních pár lekcích jsem cítila obrovské změny na svém těle: pevnější a zdravější vlasy a hlavně jsem pociťovala pozitivní změny při menstruaci. Normálně mám tak silné křeče, že nejsem schopna žádného pohybu, je mi slabo, bolí mě záda a hlava. po prvních cca 5 cvičeních se všechny příznaky zmírnily o 50% minimálně. Byla jsem schopná normálně fungovat. Hormonální jógu rozhodně doporučuju všem ženám, dívkám, které mají hormonální nerovnováhu v jakémkoliv smyslu: PMS, menopauza, akné, špatné vlasy, stres, deprese,...

paní L., reference na HJT

Na cvičenie HJT a cvičenie Jógy na Šťastnou páteř som sa prihlásila až keď som bola vnútorne nastavená na zmenu. Išlo mi o odstránenie starých - chybných- návykov a nahradiť ich novými- účinnými. Pre mňa to bolo najpodstatnejšie - PRIJAŤ ZMENU. Čas na cvičenie HJT som mala, aj popri mnohých iných povinnostiach sa mám natoľko rada, že čas na sebarozvoj si nenechám nikým zobrať. Po prvých dvoch lekciách a učení sa doma som bola unavená. Cítila som to ako mentálnu únavu- veľa pracoval mozog- všetko nové si zapamätať a skĺbiť dokopy. Potom prišla výrazná zmena- po naučení sa postupu a zautomatizovaní cvičenia a dýchania, som začala cítiť silný príval energie a zároveň sa mi znižoval stres. Čo si všimla aj rodina. Moje zdravotné obmedzenia sa začali zmenšovať, tie hormonálneho charakteru - miznúť. Som rada, že cvičenie HJT - ktoré cítim ako silný nástroj pomoci- možem denne SPRÁVNE cvičiť, vďaka osobitému prístupu lektorky. Lucka vedie lekcie príjemným tempom, ktoré mi vyhovuje. A za to všetko jej zo srdca ďakujem

paní N., reference na HJT

Kurz byl velmi intenzivní a náročný, fyziky i psychicky na pozornost. Ale určitě moc přínosný. Doposud jsem měla zkušenosti jen s jógou v denním životě a tohle mi zase o hodně rozšířilo obzory. A hlavně doufám ve zlepšení svého zdravotního stavu. Kurz bych určitě doporučila!!!

paní M., reference na HJT - intenzivní kurz

Díky Luci, že nám dobře vysvětluješ a předvádíš cviky hormonální jogové terapie. Ráda se ji s tebou učím, protože vím, že cvičíš poctivě a chceš, abychom se cviky dobře naučily. Snažím se cvičit skoro každý den a cítím, že tato dechová cvičení i cviky mají v sobě ohromnou sílu pomoci tělu, aby se mohlo obnovit. V létě jsem viděla na přednášce autorku HJT 91 letou Dinah Rodrigues, ze které vyzařovala nejen radost a optimismus, ale také fyzická i duševní síla. Říkala jsem si, že to je určitě skvělé. A také to je !

paní M., reference na HJT

Velice příjemné, profesionální a určitě bych doporučila každé ženě zkusit. Odcházím s úžasným pocitem, co můžeme vše pro tělo udělat.

paní R., reference na HJT - intenzivní kurz

Workshop byl moc fajn. Líbilo se mi, že jsme jednotlivé cviky opakovaly několikrát. Během workshopu jsem se cítila uvolněně a odcházím pozitivně naladěná.

paní J., reference na HJT - intenzivní kurz

Jsem ráda, že konečně vím, co je HJT, i když jsem měla úplně jinou představu. jsem ráda, že jsem tu byla. Hezky, precizně vedené. Individuální přístup. Nakoplo mě to ke změnám. Uvědomila jsem si, že se ve svém těle až tak dobře necítím, i když jsem říkala na začátku, že nic zdravotního neřeším. DÍKY :-)

paní M., reference na HJT - intenzivní kurz

Lucko díky, jógová neděle byla úžasná. Jsem unavená, ale spokojená a těším se na pokračování.

paní M., reference na HJT - intenzivní kurz

Reference z Homeopatie a terapií

Důvěru v homeopatii už mám více než 10 let. K homeopatikům jsem se dostala přes svou obvodní lékařku a díky ní vždy veškeré léčení začínám a většinou končím homeopatiky. Časem jsem měla možnost potkat se s Lucií Mutinskou, která mě svým osobním přístupem posunula zase o krok dále a díky ní léčím nejen sebe, ale celou svou rodinu. Lucie Mutinská o fungování homeopatik přesvědčila i mého praktického a vědecky založeného partnera, který po návštěvě u paní Mutinské už nedokázal argumentovat svými praktickými argumenty založených na faktech, protože jediný fakt, který začal fungovat byl ten, že mu „po cucání kuliček “ jak s oblibou říká, zmizela i jeho neléčitelná alergie :-) . Dalším faktem, který mluví za vše, je uzdravení mé šestileté dcery, která byla po kolapsu odvezena do nemocnice a tam se marně lékaři pokoušeli stanovit diagnózu. Dceru lékaři hospitalizovali s podezřením na alergickou reakci neznámého původu, kterou však během jednoho dne vyloučili, ale příčinu jejího otoku celého těla a úporného svědivého ekzému, který měla po celém těle stanovit nedokázali a tak tedy jediné co jí po 4dny v nemocnici mohli lékaři podávat byly kortikoidy a dithiaden, ale ani to nedokázalo ztlumit příznaky neznámého původu. V té bezmoci, kterou jsem v nemocnici prožívala, jsem se přes telefon a email spojila s Lucií , poslala jí fotky, dopodrobna popsala příčiny a trpělivě zodpověděla všechna její velmi podrobné otázky a ona nám do nemocnice poslala homeopatika. Ráno jsem je dceři dala a do 24 hodin se její stav zlepšil natolik, že byla další den propuštěna z nemocnice. Troufám si říct, že Lucie Mutinská má nejen znalosti v oblasti homeopatie, ale zároveň umí při svém kontaktu s pacientem využít i své podvědomí a napojit se na informace, které jsou jí a vlastně i nám, jejím pacientům, darem…Darem dostat se dál, než sahá naše vědomí….. Alespoň při práci se mnou a mou rodinnou se jí to daří velmi dobře… Lucie děkuji Ti za vše, co pro nás děláš….i za Tvou trpělivost, kterou se mnou máš, když Ti volám z našich dovolených “ Jaké homeopatikum vycucat , když nás schvátí mořská nemoc …… “ Jaké homeopatikum podat své feně při falešné březosti…. ? “ ¨… Ano, na všechny mé podobné a časté otázky Lucie ochotně odpovídá a tak já už se neobejdu bez její homeolékarničky a zkušeně přiděluji homeo celé naší smečce :-) ….. a to že to funguje, je nevidím pouze na sobě a svých dětech, ale i na mých zvířatech, které při přijímání homeo léku nepoužívají rozum, ale pouze svou intuici…. , ale o tom všem se nejlépe přesvědčíte z osobního kontaktu s Lucii Mutinskou.

paní Gabrielareference z Homeopatie

Děkuji Ti, Luci, za Tvoje dlouholeté poradenství a to i na dálku, a to téměř v každou denní dobu. Díky Tvé intuici a přístupu k homeopatii už stačí mnohdy jen krátký telefon a to oceňuju hlavně u dětí při akutních záležitostech. Celá naše rodina je Tvým spokojeným klientem :-)

paní Janareference z Homeopatie

S paní Mutinskou spolupracujeme a zahlcujeme ji našimi nejen zdravotními problémy už spoustu let. To, že je její léčba účinná, není vůbec pochyb. Řešíme s ní jak akutní stavy, tak dlouhodobé problémy i konstituční léky. Náš 5letý syn prozatím viděl svého pediatra pouze při pravidelných povinných prohlídkách a dosud neví, co jsou to antibiotika. Já osobně jsem díky homeopatii a změně životního stylu vyřešila své vleklé problémy se zuby, kdy zubař prohlásil, že zázraky se dějí. Navíc jsem šokovala očního lékaře tím, že mi jaksi mimochodem za rok ubyly 2 dioptrie :-) Manžel díky Lucii zkrotil své dlouhodobé ledvinové a další problémy. Co dodat? Vždy je ochotná pomoci a její přístup je naprosto úžasný! Díky za to, že je!!!!

paní Zuzanareference z Homeopatie

Paní Mutinská mi moc pomohla a byla mi důležitou oporou při řešení problémů naší fenky, které se stále dokola opakovaly a vracely již delší dobu. Nikdo včetně veterinářů si s jejími potížemi moc nevěděl rady, všechno pomohlo na chvilku. Teprve ve spolupráci s laskavou a trpělivou podporou paní Mutinské se problém pohnul tím správným směrem.

paní Ivetareference z Homeopatie

Z dřívější zkušenosti, jsem homeopatii moc nevěřila. Ovšem to, co se dělo u mého syna po podání jedné tabletky se dá přirovnat k zázraku. U dítěte, u kterého jsem měla pochybnosti, zda vůbec bude někdy srozumitelně mluvit, chovat se, nebude silně na mne fixované a bez záchvatů, nastala změna tak bleskově, že mě to málem porazilo. Nějaký čas se ještě vracel, když docházela účinnost pilulky, ale dnes už je vše za námi a mám pocit, že to byl jen sen. Děkuji ze srdce Luci.

paní Zorkareference z Homeopatie

Lucku Mutinskou znám již dlouho….. Myslím, že už to bude nějakých 13 let, kdy mi vstoupila do života jakoby z jiného světa, tak odlišného od světa paralenů a antibiotik (nic jiného jsem do té doby neznal). Každý rok jsem si pravidelně prošel min. 4 x angínou nebo chřipkou nebo jinou respirační chorobou a léčba výše zmíněným byla jediná, mně známá alternativa. Pak jsme se potkali, proběhla první diskuze, návrh léčby homeopatiky a od té doby jsme v kontaktu neustále a řešíme spolu všechny neduhy a bolístky. A že jich s postupujícím věkem přibývá…… Co mě, a nejen mě, nýbrž i mého praktického lékaře (ke kterému chodím již jen, aby jsme se viděli) doslova „posadilo“ bylo to, jak si homeopatika, potažmo Lucka, poradila s nepříjemnostmi v oblasti ledvin a vlastně celých močových a reprodukčních orgánů. Místo pobytu v nemocnici, pár dní na homeopatikách a byl pokoj…. O pravidelných angínách, chřipkách, či jim jiných podobných nemůže dnes být už ani řeč! A jelikož si potíže nevybírají zrovna vhodné chvíle přes den, či jen v pracovní dobu, doopravdy si cením, že se Lucce dá zavolat nebo poslat SMS kdykoliv, ve dne v noci a ona neváhá a pomůže……. Pokládám to za velký zázrak a čest, že jsem kdy dostal tu šanci Lucku potkat, být v její blízkosti a využít jejích znalostí a odbornosti. Velký dík Lucko…….

pan Pavelreference z Homeopatie

Na homeopatii k Lucii, docházím asi 3 roky. Za tu dobu vnímám pokroky ve svém vnímání a přijetí sebe sama. U mě jde spíše o psychiku., kterou léčíme. Zde vnímám vleklejší pokrok, ale je. Homeopatie mi během měsíce vyléčila cystu na pravém vaječníku a polycystický levý vaječník. Myslím, že na fyzické potíže homeopatie reaguje téměř okamžitě. S psychickými potížemi je to vleklejší, ale posuny opravdu jsou. /u mě jde o delší potíže od dětství/. Lucie, mi předává i plno jiných podpůrných technik, které mi pomáhají. Kdykoli se mohu na ni obrátit a ona s Láskou poradí, pomůže. Homeopatie od Lucie, pomáhá i mým dvěma dětem, /11,12 let/. Zlepšilo se jejich chování. Dceři zmizely bradavice a vyléčily jsme boreliózu. Manželovi se zmírnily znatelně bolesti zad, a kolene, na které trpěl od dětství. s Láskou s Úctou děkuji za trpělivou pomoc od Lucie.

paní Renatareference z Homeopatie

Milá Lucinko…v nedávné době jsem Vás kontaktovala s tím, že si nějak nevím rady se svým životem, že nevím, co je mé poslání tady na Zemi a že postrádám smysl svého života. Vy nejen, že jste byla od prvopočátku velmi vstřícná a ochotná, ale také jste mi pomohla nahlédnout do hlubin mé Duše a dotknout se tak mé skutečné podstaty. Tipy a kontakty, které jste mi dala, byly jako „trefa do černého“ a ovlivnily mne tak, že jsem se díky nim velmi mocně posunula kupředu. Podpořila jste můj směr, pomohla jste mi být k sobě skutečně pravdivá a dodala mi odvahu být sama sebou. Velmi silně začínám tušit svůj potenciál, své skutečné já a začínám si užívat VŠEHO, co ke mně každodenně přichází, i když to není mnohdy zrovna lehké…ale jedině tvrdé a těžké zkoušky, kdy jsme vystavení nejrůznějším strachům, nám pomáhají zocelit náš charakter, zpevnit naši vůli a schopnost postavit se i k těm nejtěžším situacím s odvahou a odhodláním. Velmi Vám tímto děkuji za Vaši vstřícnost a trpělivé a láskyplné vedení..

paní Zuzanareference na terapie k osobní cestě

Reference z pobytů

Reference ze zahraničních pobytů

Ahoj Luci,  ráda bych Ti touto cestou ještě jednou poděkovala za úžasný pobyt na Bali.  Zažila jsem zde poprvé jógu v Tvém podání a bylo to skvělé. Děkuji za precizní korekce a důsledné vedení ke správnému tvoření všech pozic, díky kterému jsem nikdy necítila žádnou bolest ani diskomfort, pouze příjemné protažení.  Praktikování cchi-gongu v nepopsatelném magickém prostředí Ubudu dávalo najednou mnohem větší smysl a meditace/relaxace byly neskutečně hluboké. Mantry mi znějí v uších ještě teď. Děkuji také za Tvůj individuální přístup ke každé z nás "účastnic zájezdu". 😄Většina z nás si přijela na Bali řešit nějaký svůj vnitřní problém či uzavřít určitou životní etapu a třeba otevřít dveře nové. Díky za tvůj čas a otevřené srdce při osobních terapeutických konzultacích. Na Bali jógu s Lucií Mutinskou nikdy nezapomenu! Dalo mi pocítit obrovskou vnitřní svobodu, klid a životní optimismus, dočerpat spotřebovanou energii. Naučila jsem se zde JÍST (nová skvělá jídla), MEDITOVAT a MILOVAT (sama sebe). Nad to jsme viděli nádherná místa, bydleli na výborné úrovni a hlavně jsme byli skvělá parta lidí, kteří jsme se nikdy před tím neviděli a teď máme pocit, že se známe mnoho let. Dokázali jsme si toho dát vzájemně za tu krátkou dobu opravdu mnoho. Vše bylo výrazně nad očekávání dokonalé!!! 😘 

paní E. reference na pobyt na Bali

Na pobyt na Bali jsem se velmi těšila. Skutečnost předčila mé očekávání. Lucie, byla jsi skvělá! Korekce, které jsi s námi prováděla mě nasměrovaly tím správným směrem. Kolektiv, který se zde sešel byl famózní. Zážitky z Bali neuvěřitelné. Tolik míst, emocí jsem dlouho nezažila, pokud vůbec kdy. Tento pobyt mě přesvědčil, abych ve cvičení jógy pokračovala, protože to je pro mě to pravé. Škoda jen, že jsem to zjistlia až v 54 letech. Ale zaplaťpánbu, že jsem to vůbec zjistila. Organizace výborná, pochvala samozřejmě i pro Veroniku. Ještě jednou díky!!!

paní I, reference na pobyt na Bali

Milá Lucinko, jela jsem na Bali s očekáváním odpočinku, relaxace a jsem nesmírně spokojená a srovnaná sama se sebou. Děkuji za všechno, co jsi mně i holkám předala. Jsi vzácná bytost a ještě jednou děkuji, že jsem mohla být součástí tohoto dění. Naučila jsem se hodně věcí i k zamyšlení i od holek.

paní, reference na pobyt na Bali

Děkuji Lucce za obohacení o čchi kung, nicméně hlavně děkuji za pojetí jógy od píky, korekce a použití pomůcek, které cvičení moc obohatily!

paní, reference na pobyt na Bali

Luci, děkuji za Tvé hodiny jógy na Bali. Moc se mi líbily a je vidět, že jsi do toho dávala vše 100% sebe a ještě více svého času. Líbí se mi Tvé povídání. Ráda jsem Tě poznala. Hodně štěstí.❤️

paní D. reference na pobyt Bali

Děkujeme za překrásné chvíle jak z hlediska organizačních, profesních a lidských kvalit - vše dokonalé. Udělujeme jedničku s hvězdičkou. PS: nadále pokračujte v tomto duchu, hodně štěstí a lásky ❤️

paní S. reference na pobyt na Bali

Na Bali jsem přijela jako úplný začátečník, jógou "nepolíbená". Děkuji za precizní přístup a nápravy jógových pozic. Zpívání manter bylo velmi uvolňující. Perfektní společnost, super parta lidí. Celkově můžu tento zájezd zhodnotit velmi pozitivně. Moc děkuji!❤️

paní S. reference na pobyt na Bali

Milá Lucie, děkuji za příjemné chvíle nejen s jógou. Tvé hodiny pro mě byly přínosem, hlavně díky korekcím a využití pomůcek. "Čchi kung" jsem vůbec neznala a určitě se mu v budoucnu nebudu bránit. Osvobozující, uvolňující. Úžasné je doplnění hodin hudbou. Děkuji a věřím, že se uvidíme.

paní R. reference na pobyt na Bali

Milá Lucka, za takmer 2 týždne jógy s tebou a dievčatami a Karlom :-) som sa v prvom rade naučila veľa o sebe. Som spokojná, že som po celú dobu zostala otvorená novým zkušenostiam. K tomu veľmi podstatnou časťou přispeli tvoje skvelé hodiny. Som veľmi rada, že si si držala líniu a lekcie vedla precízne. Rovnako sa mi páčilo spievanie mantier a čchi-kung. Myslím, že je cítiť, že to robíš uprimne. A veľmi oceňujem tvoju otvorenosť, teda vlastne celej tvojej rodiny. Mám z vás pocit, že sa na nič nehráte a je mi to veľmi sympatické. Tvoje deti mi dali toľko peknej energie, keď som bola z kolektivu vyčerpaná. Myslím, že každý má možnosť si zobrať z lekcie presne to, co potrebuje, nedá sa vyhovieť každému. Robiš to výborne, nepřestávaj :-) Veľmi rada vás uvidím kedykoľvek v budúcnu

paní K., reference na pobyt na Bali

Ahoj Lucko. Moc se mi líbí, jak vedeš lekce.Mají jasný začátek i konec, střídání protahování, pozic, relaxace je pro mne optimální. Výborný je tvůj respektující a citlivý přístup, korekce a práce s pomůckami. I to, že cvičení je pro užitek, nikoli pro efekt. Přináší prospěch i úplným začátečníkům, i těm, kdo už zkušenosti mají! Velmi pěkné byly i mantry, mohlo by těch chvil být i víc. Krásný byl rituál v Ubudu, Takže celkově za mně je to na jedničku. Podařilo se ti zharmonizovat skupinu - udržet dobrou energii po celý čas. Díky tobě i celé rodině.

paní M., reference na pobyt na Bali

Děkuji moc, bylo to inspirující, relaxační i namáhavé. Jsem v józe začátečník a díky přístupu a preciznímu vysvětlování a korekcím jsem se dokázala dostat do pozic, které byly pro mě zpočátku díky zdravotním indispozicím s krční páteří velmi nepříjemné. Ke konci pobytu se staly tyto pozice již relaxačními. Prokládání cvičení jógy relaxacemi, čchi kungem a obřady za zpívání manter bylo velmi inspirující. Jako začátečník v józe jsem moc spokojená a moc děkuji!!

paní T., reference na pobyt na Bali

Reference z pobytů v ČR

Jsem vděčná tobě Lucko za krásné zážitky s Čchi Kungem a sobě za vůli a chuť cvičit. :) Víkend v ERMI hotelu byl povzbuzující a magický a cvičení venku v nádherné přírodě byl restart pro tělo i duši. Ženský kruh a zpívání manter bylo energeticky nabíjející a kouzelné. Děkuji za vše!

paní M., reference z pobytu

V květnu jsem se zúčastnila poprvé pobytu s Luckou v hotelu Ermi, který mě s mojí kamarádkou, kterou jsem na pobyt zlákala, překvapoval hned od začátku, jak jsem dorazili na to kouzelné místo, které nám Lucka vybrala. No prostě, krása nesmírná. Hotel u lesa v krásné krajině s výhledem tak skvostných a blahodárným, že to nejde ani popsat, to se prostě musí prožít a vidět. Cvičení, teda spíše práce s energií, jak já tomuto qigong říkám, bylo hned od prvního večera tak otvírající pro duši a lahodící, že jsem byla opravdu nadšená a vděčná, že vše vyšlo tak jak mělo a my se tam s dalšími ženami sešly přesně tak, jak jsme měly, že to byla opravdu skvělá parta žen, byly jsme naladěny na jedné vlně a vše šlo jak po másle a nebyl jediný problémek ani zádrhelek. Lucka se prostě trefila do všech našich buněk, jak chuťových, protože kuchyň, co hotel Ermi má, je naprosto famózní, tak do všech dalších na těle i na duši. Užívali jsem si pobyt v solné jeskyni, tak i skvělé paní masérky, která nás všechny pěkně namasírovala. Chtěla bych moc Lucce poděkovat, za skvělou atmosféru, kterou nám tam se svými dcerami vytvořily, předaly nám kus sebe, takže už teď se těším na cokoliv dalšího, co nám Lucka ve studiu Mandala vymyslí a hned se hlásím. S láskou K.

paní K., reference na pobyt

Ahoj Lucko, děkuji Ti za krásný víkend. :-o Ukazuješ nám cestu. Vše je jednoduché, někdo na to možná přijde. Ale díky Tobě je to i velmi příjemná cesta, očisťující, dávající energii. Vše je v nás, jen to vnímat! Jsem opět velmi velmi svobodná. Děkuji.

paní I., reference na pobyt

Ahoj Luci, zasílám poděkování za květnové víkendové cvičení v Ermi hotelu. Bylo to opravdu skvělé, milé, příjemné a srozumitelně vedené i pro někoho, kdo nemá s tímto cvičením mnoho zkušeností. Hodně jsme se na víkend těšily a splnil nad očekávání naše představy… atmosféra byla bezvadná a mrzelo nás, že už končíme…S díky,M.

paní M., reference z pobytu

Luci, uvolnilo se toho víc... :) nejen tělo. Za mě nevyslovitelně silný zážitek!! Z té energie žiju stále... DĚKUJI za vše, tobě, tvým krásným dcerám a všem ženám z kruhu... ❤️❤️❤️

paní B., reference na pobyt

Můj první víkendový pobyt v hotelu Ermi byl opravdu překvapením. Jako úplný nováček jsem tři dny přemlouvala moje ztuhlé a neprotažené tělo, aby správně drželo a aby dokázalo najít ve spojení s dechem těžiště. Cviky se zdály velmi jednoduché, ale jejich správné provedení bylo velice náročné. Dá se říci, že až po třech dnech jsem svoje tělo začala poznávat. Neměla jsem ani tušení, že některé svaly vůbec existují, natož že je mohu protahovat. Byla jsem v šoku, jak jsem fyzicky unavená, přitom naprosto v pohodě. Na druhý víkendový pobyt na Orlíku jsem se strašně těšila. Trochu jsem věděla, co mě čeká a byla jsem zvědava kam a jestli vůbec mě tento další pobyt posune. Opět to nebyla procházka rájem. Lucka nám opravdu nic neprominula. Cítila jsem snad každý sval, ale bolest byla příjemná. Tento pobyt mě posunul k sobě samé. Byl to opravdu ojedinělý zážitek. Uvědomila jsem si, jak je důležité vypustit všechny starosti a zaměřit se pouze na sebe. Snažit se poznat sama sebe a umět si sama sebe užít. Neřešit zbytečnosti a zklidnit své tělo i mysl. Lucka předává své zkušenosti jedinečným způsobem. Vždy přesně ví, jaká část těla nás trápí a každý cvik srozumitelně vysvětlí. Vnáší do cvičení pohodu, uvolnění i lehkost. Není nic lepšího, nežli prožít ten daný okamžik kdy spojíte tělo i mysl. S Luckou dokážete vnímat emoce naplno a přenést se na druhý břeh. Za tento prožitek Ti Lucko moc děkuji. Už teď se těším na další pobyt.

paní K., reference na pobyt

Milá Luci, děkuji Ti za krásný a jako vždy nabíjející víkend. Mám pocit, že jsem "vyrostla" o pár centimetrů a po dlouhé době mě nic nebolí. Tvoje víkendové pobyty mě povznášejí nejen na těle, ale hlavně na duši a to je v tomto uspěchaném čase nedocenitelné. Uvědomovat si tu krásu a sílu ženskosti je úžasné a je škoda, že na to mnohé zapomínáme. Doporučuji všem ženám bez rozdílu věku :-)

paní P. reference na pobyt

Luci,i já děkuji za úžasný víkend,který ve mě zanechal mnoho pozitivních stop a uvědomění jak se dá žít život😊prostě tak jak chceš ty sama,aby ses cítila báječně a spokojeně.Už vím,že vše se dá změnit kdykoliv chceš.A u Vás rodinko vidím,že to jde,že pro to vše co děláte žijete a je to na Vás vidět a je to krásné.Zdravím i dcerky,jsou nádherné tělem i duší❤těším se na další setkání i s ostatními ženami,protože všechny byly báječné😋krásné dny všem🤗

paní D., reference na pobyt

Bylo to prostě úžasné. Jsem krásně zrelaxovaná, nic mě nebolí ,což už se dlouho nestalo. Díky tobě Lucko i tvým dcerám i díky ostatním ženám. Těším se zase na příště.

paní P. reference na pobyt

Krásný, krátký víkend to byl, ale plný zážitků.dekujeme a těšíme se na další setkání 😉mohu jen a jen doporučit!!

paní B., reference na pobyt

Luci, děkuju za ten víkend. I když nejsem tak duchovně založená a jsem hodně praktická a skeptická, moc jsem si to užila. Bylo mi skvěle a je mi zatím pořád. Díky, díky. PS: pozdravuj svoje nádherný a skvělý dcery.

paní S., reference na pobyt

Milá Luci, chci ti moc poděkovat za krásný pobyt na Orlíku. Cvičení na rovnání páteře a kyčlí bylo, jako vždy, velice potřebné a účinné. Přesto, že jsem celý život vždy hodně cvičila, zjistila jsem kolik cviků mi nejen neprospělo, ale naopak ublížilo. Proto zklidnění a účinné cviky jsou pro mě velkým přínosem. Meditace, zpívání mater a vnímání společné energie žen bylo nádherné zakončení dne. A ještě bonus - výborné  zaplavání v bazénu. Takový skvělý víkend bych doporučila každému, kdo si chce dobře zacvičit a pochopit jak funguje jeho tělo, aby se vyvaroval chyb, které dělá.  A k tomu samozřejmě relaxace, krásné prostředí a nádherná příroda.

paní M., reference z pobytu

Ahoj Luci, pobyt na Orlíku se povedl,děkuji za něj.  Je vidět, že Tě práce s lidmi baví a trpělivost s kterou vše vysvěluješ a kontroluješ je obdivuhodná. Mě nikdy  pomalá cvičení nebavila; ale teď vidím, jak dělají tělu i duši dobře. Doufám, že budu-li Tě dobře poslouchat, moje páteř se mi odmění a bude šťastná.  Všem ženám mohu hodiny i pobyty s Tebou vřele doporučit.

paní E., reference na pobyt

Pobyt na Orlíku byl fajn, hlavně co se cvičení týká. Myslím, že energie, která tam byla více rezonovala s "cvičením" než s čchi-kungem (promiň, že to píšu takhle)...ale bylo to bezvadný. Já tenhle druh jógy mám moc ráda... přijde mi daleko lepší, než jóga klasická... ale třeba někomu nemusí sedět. Mě vyhovuje proto, že mám sama problémy se zády a musím se hodně hlídat, co se různých špatných pohybových návyků týká, a tohle je pro mě absolutní špička...protáhnu se, uvědomím si své tělo a to, kde a při čem dělám chybu... ano, občas to bolí...ale tak příjemně. Jediné co mě vždycky mrzí, že si pamatuju jen asi procent o cviků , abych si je pak mohla dělat doma... je teda fakt, že nahazovat kyčle už je téměř na 100% mojí součástí... )) Pro tohle z hlediska fyzična jezdím s tebou na pobyty. Bylo to báječný a kdo se potřebuje správně!! a dobře protáhnout, měl by to zkusit!! Přihlásila jsem se a těšila se, že si zacvičím. Vůbec jsem neměla tušení, že tam bude přesah i do jiné dimenze. Prostě jedu cvičit. Musím říct, že to bylo moje první setkání s čchi-kungem a naprosto mě to dostalo. Uvědomila jsem si spoustu věcí a začala se měnit, uvnitř, ve svém vnímání okolí, uvědomění si sebe sama a své síly, jistoty.   Luci.... jsem vděčná za to, že jsem tě poznala a naše cesty se setkaly... jak říkal jeden můj přítel... když je žák připraven, učitel se vždycky najde. DĚKUJU TI Z CELÉHO SRDCE ZA ZÁCHRANU MOJÍ DUŠE.

paní B., reference na pobyt

Chtěla bych touto cestou poděkovat za zážitek, kterého se mi během víkendového pobytu v Ermi dostalo. Mým cílem bylo hlavně si zacvičit a strávit s kamarádkou smysluplně nějaký čas. S duchovním přesahem celé akce jsem vůbec nepočítala . Jsem spíše pragmaticky založená. Taky se musím přiznat, že v životě moc nevyhledávám ženské kruhy a tak jsem se zároveň trochu obávala. Nevím, jak se to celé stalo a jsem ještě daleka toho mluvit o pozitivních vibracích a energiích, ale výsledek byl ohromující. Cítila jsem se být v kruhu žen přijímána, přirozeně, taková jaká jsem, do ničeho jsem se nemusela nutit. Vracela jsem se domů vyrovnaná, v harmonii snad se vším kolem sebe a světe div se – cítila jsem se tak nějak víc žensky. Došlo mi, že nemusím být doma a pro své okolí pořád za superhrdinku a toto poznání zásadně ovlivnilo můj život od té doby. Luci, máš velký potenciál ukazovat lidem cestu. Děkuji.

paní V. reference na pobyt

Ahoj Lucko, chci ti moc poděkovat za to co pro ostatní děláš. První víkend v Ermi byl nádherný, ještě nikdy na relax víkendu u mě nedošlo k takovému uvolnění jako tady. Stále se něco dělo, ale přitom únava jakoby odcházela. Moc se mi líbilo cvičení a relaxace venku, je to něco zase jiného a ta nádherná příroda okolo je super. Místo a lidé hotelu jsou milí a takoví prostě v pohodě a tak to má být. Na Orlíku to bylo jiné. Poznala jsem uvolnění skrze mantry a to bylo pro mě nové. Před rokem jsem potřebovala najít vniřní klid. Když jsem ti v létě volala, řekla jsi, že se bude otevírat nové studio Mandaly. To byl ten okamžik, kdy jsem věděla, že nastal správný čas. Pro mě a mé dvě dcery. Děkuji ti moc.

paní P., reference na pobyt

Reference z Kurzu pro těhotné a předporodní přípravy

Kurz pro těhotné a předporodní přípravu pod vedením Lucky všem nastávajícím maminkám vřele doporučuji. Je velmi příjemné najít si díky těmto hodinám čas na sebe a na miminko. Lucka do hodin zahrnuje jednoduchá a příjemná cvičení, které mohou ulevit od bolesti zad nebo jim úplně předejít. Vzhledem k tomu, že je Lucka zkušená maminka, dává nám mnoho cenných rad, které jistě každá nastávající maminka ocení. Lucka zahrnula do tohoto kurzu témata jako je kojení, dýchání při porodu, homeopatii, manipulaci s miminkem či výbavu ale mnoho dalších zajímavostí, které podává tak, aby nás v tomto období před narozením a po narození děťátka nic nezaskočilo, čehož si jako prvorodička opravdu vážím.

paní M.kurz pro těhotné a předporodní příprava

Jako prvorodička jsem nevěděla, co mě čeká a tak jsem se chtěla dobře připravit a hlavně si celé těhotenství a porod užít. Lucie je skvělá žena a hlavně máma spousty dětí, takže když otevřela kurz pro těhotné, neváhala jsem a naskočila do něho.  Byl to moc hezky strávený čas v kruhu báječných těhulek. Luci s náma probrala všechna témata, která nás zajímala, připravila nás na porod teoreticky i prakticky, hlavně na dýchani s Luci jsem při samotném porodu myslela Odměnou mi byl bezproblémový přirozený porod, po jakém jsem toužila a samozřejmě překrasné zdravé miminko.  Dnes už je to rok a stále se s Luckou a maminkami z kurzu občas setkáme a sdílíme společné maminkovské a miminkovské zkušenosti. Kurz u Lucky mohu vřele doporučit!

paní P., kurz pro těhotné a předporodní příprava

Jsem moc ráda za své rozhodnutí navštěvovat tvůj kurz, na čtvrteční dopoledne se vždy moc těším, je to pro mě obohacující zkušenost a je mi velmi příjemně v relaxačním, meditativním prostředí tvého studia Mandala a v tvé společnosti :-) . Má očekávání kurz v tuto chvíli zcela naplňuje :-).

paní J.kurz pro těhotné a předporodní příprava

Ahoj Lucko, mně qigong pomohl určitě strašně moc, už před otěhotněním. Ta práce s energií, uzemnění sama sebe a harmonizace těla i duše, prostě super. V těhotenství to byl zase úplně jiný prožitek. A hodně mi teda pomáhalo rovnáni kyčlí a pánve před cvičením, to jsem cítila vždycky změnu před a po.

paní M., reference na Qigong s úpravou pro těhotenství

Reference z masáží

S paní Lucií jsem se poprvé setkala cca před měsícem když jsem k ní přišla se synem kvůli homeopatii. Paní Lucie na mě zapůsobila jako člověk který je nabitý energií a naplněný vnitřní pohodou. Proto po krátké době jsem se k ní objednala na masáž. Před tím jsem vyzkoušela několik druhů masáží, ale s takovou jakou mi dělala paní Lucie, tomu se žádná masáž nevyrovná.Každým jejím dotykem jakoby ze mě odcházelo něco špatného a negativního.Odcházela jsem od ní nabitá energií a se skvělou náladou provoněná olejíčky kterými mě masírovala. Slovy to vše nelze vyjádřit, každý si to musí prožít sám a já to mohu všem jen doporučit. Já určitě zajdu znova.

paní Gábina

Ráda bych Ti touto cestou ještě jednou poděkovala za úžasnou aroma masáž. Byl to pro mne moc příjemný zážitek po fyzické i duševní stránce. Jsem moc ráda, že jsem si tento relax u Tebe dopřála a hned po masáži jsem přemýšlela (a vymyslela), koho dalšího k Tobě pošlu. :-) Ještě celý druhý den jsem cítila neuvěřitelnou lehkost v celém těle a co je zajímavé, že tričko, které jsem měla po masáži na sobě, i po vyprání stále jemně po olejíčcích voní, takže ve mne při oblékání evokuje vzpomínku na příjemný zážitek ještě nyní. :-) Už se moc těším na další masáž!

paní Eva

Reference z firemních školení

Když jsme ve společnosti přemýšleli, čím odměnit své kolegyně, jednoznačně přišlo na mysl nějaké cvičení na záda. Všechny z nás trávíme většinu dne v autě, za počítačem, na schůzkách a povětšinu dne sedíme a má to i své dopady. Někdy se už během dne kroutíme na židli a nevíme, jak bychom si sedly a to nemluvím o večerní bolesti krční páteře. Musím říct, že s paní Mutinskou jsme neměly žádné předešlé zkušenosti. Prostě jsem si dala vyhledat firmy, které tuhle službu poskytují a rozhodla pro tu, z mého pohledu nejlepší. :-) Paní Mutinská reagovala velmi rychle na všechny mé požadavky a nebyl problém se domluvit na tom, aby cvičení proběhlo u nás na firmě, což pro nás bylo důležité. Přivezla si s sebou veškeré potřebné věci a navodila v místnosti příjemnou atmosféru. Začaly jsme teoretickou částí, která nás uvedla do problematiky, a následně jsme prováděly cviky. Naše skupina byla ryze dámská ve věkovém rozmezí 25-55 let a všechny jsme si to užily. Velmi rády na tuhle akci vzpomínáme a stále cvičíme i v autě.:-) Určitě bych doporučila tuhle akci všem. Bylo to velmi příjemné, relaxační a zároveň prospěšné našemu tělu. Děkuji za celý tým.

Kateřina

Dobrý den Lucko, chtěla bych Vám moc poděkovat za to, že jste nám přišla ukázat základy toho, jak si v práci neničit tělo. Celé to bylo velice zajímavé a od pátku se s kolegyněmi hlídáme, abychom nekřížily nohu přes nohu - alespoň to je dobrý start :) Doufám, že aspoň tento malý krůček mě osobně pomůže v tom, aby mě nebolela záda. Děkuji moc a přeji Vám ať se daří :)

paní D.

Dobrý den Lucka. Vaša přednáška a i následné cvičenie boli určite prínosné a velmi zaujímavé. Bolo na Vás vidit, že Vás tento obor baví a ste skutočný odborník. Prekvapilo ma, jako můžu nesprávne návyky v sedení ovplyvnit záda i ostatné časti tela. Za mna velmi pozotívny prínos. :-) Dakujem.

paní E.

Skvely navod na spravne sedeni – pouzivam denne, vzdy sa snazim skorigovat nohy ak zistim ze sedim blbo, nebo i v aute. Pre mna zaujimave informacie o ktorych som nevedela. Skoda ze sme nemali viac priestor, mat o hodinu viac by sa zislo na tu hromadu infomaci aby sa to stihlo i precvicit v praxi. Diky.

paní D.

Vaše lekce se mi moc líbila, určitě bych byla radši, kdybychom měli více času. Ale jinak se mi moc líbí to, co děláte, a myslím, že budeme rádi, když se zase v rámci nějaké akce setkáme. Moc Vám držím palce a těším se, že se třeba někdy zase uvidíme.

paní B.

Dobrý den Lucko, děkuji za den s vámi. Očekávání jsem neměla, protože to pro mě bylo překvapením. Ale určitě musím pochválit vedení, že připravili program s vámi, protože se mě problémy se zády týkají. Určitě mi hodně pomohly rady, jak se protahovat, jak cvičit, abych si pomohla ke zdravým zádům. Možnost si to vyzkoušet byla skvělá. Uvítala bych více prostoru na trénink samotný, ale vím, že jste měla omezený čas.

paní R.

Líbilo se mi téma /bolavá záda :-)/ i přístup lektorky. Je to příjemná ženská s životními zkušenostmi, to, co dělá má vyzkoušené prakticky a ne vyčtené…. I to praktické cvičení na místě bylo super, škoda, že na to nebylo více času. Docela by se mi líbilo využít všeho, co nabízela – ty kartičky na stolcích, měla připravené karty, chtěla s námi meditovat, to všechno je moje…. Paní Mutinské za přípravu a přístup velké díky a příště bych to určitě pojala šířeji se vším všudy. :-)

paní A.

Dobrý den paní Mutinská, děkuji Vám za školení, které jste u nás uspořádala minulý týden. Bylo pro mě přínosem úplně ve všem – jak cvičit záda, na co si dát pozor a celkově nepodceňovat svoje záda a páteř. Co mi utkvělo v paměti je nekřížit nohy, když sedím (kvůli kyčlím) a sedět rovně. Více si na to dávám pozor a za to Vám díky. Žádná očekávání jsem od Vaší přednášky neměla, jelikož to bylo pro nás překvapení (nevěděly jsme, co se bude dít). :-) Ať se Vám daří.

paní H.

Mě se čas strávený s Vámi moc líbil, úplně jsem cítila příliv energie do těla. Moc ráda bych se dozvěděla více o SM.

paní V.

Bylo to zajímavé. Od té doby mě už několikrát napadlo se narovnat – to je u mě velký úspěch. Celkově se mi líbí Váš přístup k životu. Určitě to bylo inspirující.

paní I.

Z mojí strany se mi to líbilo moc. Cviky jsou jednoduché, takže se dají pohodlně procvičovat během dne v kanceláři, což je skvělé v tom ohledu, že pro základní cviky není potřeba žádná tělocvična, sportovní oblečení ani nic jiného. Líbila se mi atmosféra, kterou jste nám tam navodila. Byla uklidňující a relaxační. Váš přístup byl velmi proaktivní a bylo na Vás krásně vidět, jak se nám v tom vymezeném čase snažíte předat opravdu všechny potřebné informace velmi přátelskou a příjemnou formou. Pro mě osobně byly největším přínosem cviky na krční páteř, jelikož to je u mne kámen úrazu. Procházela jsem si cviky zpětně doma ze skript, které jste nám dala a cvičím kde můžu, abych si ulevila od bolesti.:-) Do budoucna bych uvítala určitě nějaké navazující pokračování tohoto cvičení, věřím, že máte spoustu es v rukávu, které nám můžete ještě předat.:-) V každém případě bych pak ale volila aby byl větší časový prostor, jelikož je to fakt super a 2 hodiny prostě nestačí. :-) Přeji Vám krásný a pohodový den. :-)

paní K.

Reference ze Satsangu a ženských kruhů

Ahoj Luci, chtěla bych ti poděkovat za krásný večer ženských kruhů. Meditace za zpěvu manter, vjem silné společné energie žen, pocit vnitřní radosti a klidu - to byl úžasný prožitek ! Tu vnitřní radost a klid přeji všem ženám.

paní M., reference na ženské kruhy

Děkuji za krásný večer, společnou sdílenou energii v ženském kruhu, znovuobjevení "nesnesitelné lehkosti bytí" a vděčnosti za každé nové ráno. :-) Díky, Lucko.

paní J., reference na ženské kruhy