Reference ze všech oblastí
(rozdělené podle činností)

Všem, kteří si udělali chvíli čas a poskytli na mě reference, touto cestou ještě jednou velmi děkuji!

Reference z Qigong/ Čchi kung,
Yoga (jógy), SM Systému (SPS),
meditací a lekcí pro Šťastnou páteř

Čchi kung je pro mne příjemné, energeticky nenáročné, ale zároveň dobíjející a harmonizující cvičení. Lucie je pro mne nejen příjemnou lektorkou, ale autentickým člověkem, který si vybral to, co ho v životě baví a jde to na něm vidět. Nepočítá trvání lekce na minuty, máte skutečně pocit, že je tam pro Vás a s Vámi a to není pro každého lektora samozřejmost.

paní D.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Miluju ranní lekci čchi-kungu ve Studiu Mandala! Čerpám z nich harmonii minimálně na celý den. Pokud máte touhu cvičit a nic vám zatím nepadlo do noty, vyzkoušejte Čchi-kung! Já jsem se v něm našla :)

paní M., reference na Qigong, program pro Šťastnou páteř

Ráda bych Ti napsala zpětnou vazbu na cvičeni: Je vidět, že jsi profik a Tvé lekce podle toho i tak vypadají. Vůbec jsem nečekala doplňkové aktivity na lekcích.Velmi mile mě to překvapilo a nikdy jsem se s tak propracovanou a komplexní hodinou s individualním přístupem nesetkala! Děkuji, děláš vše perfketně a s přidanou hodnotou pro nás pro všechny.

paní Š.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Ještě jednou Ti chci poděkovat za krásný zážitek ze včerejška - ostatně jako jeden z mnoha.. :) Tvoje lekce si moc užívám - je to čchi kungem, je to tebou, je to mnou...prostě mi to sedí. Nejvic oceňuji, že se vždycky snažíš vést lekci s ohledem na potřeby všech a zařazuješ prvky, které jsou pro nás "cvičenky" :) v tu chvíli zajímavé a určitým způsobem potřebné. Moc se mi libí sestava Osmi kusů brokatů (jangová) a sestava Jestřába (jinová) - ráda bych uměla obě, abych se "vyvážila" :)

paní M.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Život je těžký - to byla první věta v úžasné knížce Karla Junga.... ale zároveň je takový, jaký si ho uděláme a na cvičení a meditacích s tebou si uvědomuji jak moc si ho sami ovlivňujeme svými myšlenkami, očekáváním, předsudky.. Od doby co chodím cvičit jsem si spoustu věcí v hlavě srovnala. Odpuštění, láska, štěstí, to jsou pojmy které se mi přiblížily.Vím, že je to stav mysli, ale má to hmatatelnější kontury... Na cvičení pilujeme jednotlivé cviky, to je fajn, protože, když to dělá člověk správně, pak přijde ten prožitek, ta radost.. Pořád si nepamatuju, jak jde vše za sebou a když cvičím doma, většinou jen prvních 4-6 cviků a užívám si je, protože nemyslím na to, jak dýchat a jak se hýbat, jde to samo a energie krásně teče:-) Meditace - ta hudební, trošku se mi do toho nechtělo, jsem prostě rak:-) ,ale bylo to úúúžasné! úplně jsem cítila, jak mám srdce jak hrneček z pohádky hrnečku vař a jak to překypuje...nevím, jestli jsem vnímala, že je to na otevření srdce až po meditaci, ale přesně to se mi dělo a protože láska je krásná, bylo mi krásně. Každopádně ležící meditace je taky super, já trošku cestuju a potkávám se s bytostma i lidma. Takže na začátku bylo to...harmonizační cvičení prostě dvě slova, která jsem sice věděla, co znamenají, ale teď je prožívám... a to je to ono...Na to se těším.

paní V.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Chodím jednou týdně cvičit čchi kung od listopadu. Cvičení na první pohled je velmi jednoduché a lehké. Člověk by zjednodušeně řekl, jen takové protažení s dýcháním. Proto mě velmi překvapilo, že druhý den po cvičení jsem rozlámaná jako bych skládala uhlí. Ještě větší překvapení však bylo, když jsem se na hodinu dobelhala se zdravotními potížemi, s tím, že budu cvičit jen co zvládnu a hned po cvičení jsem odcházela nabitá a bez bolesti. Děkuji Luci, že jsi nás láskyplně donutila.

paní Z.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Jsem moc ráda, že jsem něco takového tady v okolí našla. Umím se zkoncentrovat i při pillates a józe, ale tohle je meditačně mnohem dál. Pomáhá mi to jako Jacobsonova relaxace. Moc se mi to líbilo a pevně doufám, že brzy pochopím správné provedení cviků.

paní J.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

….když jsem četla tvůj e-mail o tom, že budeš v Dobřichovicích dělat cvičení, měla jsem velké dilema…čas a peníze, to byly ty vzácné komodity, kterých se mi nedostávalo.. na druhou stranu zvědavost, protože co jsem u tebe stihla poznat, je že jsi bytost nabitá pohodou a taky to, že jsem byla zralá konečně začít dělat něco jen pro sebe a tím i pro všechny mé blízké…. Cvičení je pro mne způsob, jak propojit tělo s duší, energie proudí a je to očišťující od všech problémů a bloků, co si stihneme samy vyrobit.. navíc je to návykové ty endorfiny :-) co mi to vždy přinese… Dlouhodobě jsem měla problémy s dýcháním, vědela jsem, že to souvisí s držením těla, ale nedařilo se mi… na lekci čchi kung se to změnilo, jde to! Prostě srovnat si tělo, zpomalit a prožít si pohyb, dát do souladu tělo a duši a vychutnat meditaci na konci každé lekce a ta energie, která proudí každým z nás.. to prostě stojí za to, protože my stojíme za to, abychom se věnovaly samy sobě :-) Lucko, děkuji!

paní V.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

SM systém mě zachránil. Ale podstatné je, že od mého původního fyzioterapeuta, ke kterému jsem chodila také na SM systém, jsem během hodiny dostala 7 cviků, dotyčný odborník mě na několik dní "oddělal" a ještě neřekl důležité informace o technice cvičení. S Tebou jedeme postupně a během lekce uděláme tak tři cviky. Já jsem schopná si je zapamatovat a Ty nás po celou dobu pozoruješ, opravuješ, vysvětluješ, abychom si cviky zapamatovali správně. Stejné je to u čchi kungu. Přesto, že cvičíme stále stejnou sestavu, je to nyní podstatně těžší a vlastně až po několika měsících cvičení jsem si uvědomila, že má čchi kung opravdu vliv na celé mé tělo. Tedy i na psychiku. A já jsem za to moc ráda, protože vliv je to blahodárný !

paní D.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém, Qigong

Milá Lucko, na Tvoje hodiny chodím ráda, dokonce se těším! To se mi nikdy dříve na žádném cvičení nestalo, musela jsem se nutit. Jsi pozitivní a přirozená a už jen to člověka nabíjí. Jsem ráda, že jsem díky Tobě objevila SM systém, který mi velmi pomáhá na dlouholeté bolesti v bederní páteři. Skvělé jsou i meditace na konci lekce, které donutí člověka se zastavit, uklidnit a odpočinout si jinak než tím , že sebou doma plácne na gauč k televizi :) Je to takový krátký, vědomý , ale o to účinější relax. Díky S.

paní S.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém

Na zahájení Studia Mandaly jsem přišla, protože mě oslovila nabídka aktivit. Po úvodu jsem věděla hned, že právě zde bude cvičení pro mě. Celý život sportuji a cvičím, ale po loňském úrazu jsem cítila, že potřebuji zklidňující cvičení a také se věnovat své páteři. A to mi právě poskytuje SM systém a Qigong, které výborně vede Lucka. Workshop Qigongu mi pomohl více poznat a prohloubit cviky nejen pro zdravou páteř, ale také na získání tolik potřebné energie. Ve Studiu probíhají různé zajímavé přednášky a nabízejí zájemcům mnoho podnětů ke změně, nalezení cesty ke zdraví a zklidnění v našem uspěchaném světě. Lucko díky, M.

paní M.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém, Qigong a workshop

Workshop byl pro mě oázou klidu a štěstí pro tělo a i duši. Relaxování v pohybu, to je přesně to, co jsem potřebovala najít. Přišlo ke mě "náhodnou" a neplánovanou cestou - toto setkání s Lucií a zjistila jsem, že Lucky přístup mě obohacuje a cítím, že je to "úplně správně" v mé současné fázi životní pouti. Po workshopu jsem se cítila nabitá pozitivní energií a provází mě při každém cvičení Osmi brokátů či programu pro Šťastnou páteř. Jsem vděčná životu za tuto příležitost.

paní M.reference na workshop "Osm kusů brokátu"

Po dvou potratech, kdy mi Lucie hodně pomohla, mi řekla o čchi kungu. Chvíli mi trvalo, než jsem se rozhoupala a přišla na první lekci. Byla jsem nadšená, cvičení vypadá velmi nenáročně, ale psychicky a fyzicky jsem se druhý den po lekci cítila jak vyměněná. Bylo mi jak kdybych se koupala na šťastné vlně, po dalších lekcích, jsem hodně zpomalila, za což děkuji, protože jsem byla hodně zbrklá. Mám velmi ráda sex, a teď je snad milionkrát lepší na ty fyzický prožitky. Díky změně, kterou na mě zapůsobil se mi podařilo i otěhotnět a je mi skvěle. Lucka hned nabídla jiné alternativy, abych mohla cvičit i když jsem na rizikovém těhotenství a musím ležet. Každý, kdo chce zakusit klid, štěstí v srdci a lehkost. Všema deseti doporučuju. Lucko moc děkuji!!! Nikdy jsem si nemyslela, že mi může být tak dobře.

paní K.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Od té doby, co cvičím čchi kung (k čemuž mě nasměrovala Lucka), vím, že je způsob, jak se „dobít“. Vždy si na jejích lekcích užívám úžasnou meditační atmosféru a ten pocit, že to, co dělám, mému tělu prospívá. Nejenže se cítím plna energie, ale dokonce ji i při cvičení cítím, jak mnou proudí. Na lekcích mám nejraději meditace, které každá lekce zahrnuje, je to takový krátký odpočinek, který vás krásně pročistí, a to hlavně díky slovům, kterými Lucka meditaci doprovází. Po cvičení, kdy jsme všichni plni energie a síly z vesmíru, si sedneme do kolečka a dělíme se o tento prožitek i s ostatními, je opravdu úžasné cítit toho tolik v jeden okamžik, když to prožívají ještě úplně všichni. Vždy se po Lucčiných lekcích cítím jako znovuzrozená! Lucce moc děkuji, že tu pro nás je a těším se na další lekce!

paní L.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Čchi kung mě baví. Je to pohyb, zábava, uvolnění, pohoda. Už několikrát se mi stalo, že jsem se při cvičení myslí ocitla na louce plné vysoké trávy a ještě lepší bylo, stát se ptákem…se zavřenýma očima, v tělocvičně, vedená Lucčiným hlasem. A vybraná hudba můj prožitek ze cvičení ještě umocňuje. Vždy se těším na další hodinu. :-)

paní D.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Mé dojmy ze cvičení jsou jedině pozitivní. Na pondělí večer se vždy těším, cvičení mě nabíjí energií. Ačkoliv se cviky zdají jednoduché, tak rozhodně ovlivňují tělo i mysl. Moc se mi líbí, jak to vedeš, příjemná hudba, prostředí a je dobře, že pořád opakuješ, na co se máme soustředit.

paní A.reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř

Díky tomu, že Lucka otevřela hodiny čchi kungu s SM systemem v Dobřichovicích, kam jsem začala chodit se svymi dětmi do dětské herny, jsem se dozvěděla o tomto druhu cvičení, o kterém jsem do té doby neměla ani tušení. V posledních letech mě velice trápily bolesti zad a silné migrény, lekce slibovaly pomoc od těchto problémů. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Doposavad jsem vše řešila jen přes lékaře a silné léky. Občas jsem navštěvovala aspoň hodiny jógy, ale nic nepomáhalo, naopak se moje bolesti stupňovaly. A hned z první návštěvy jsem byla nadšená. Čekala mě tam strašně milá paní, která mi vše dopodrobna a trpělivě vysvětlila a nadále stále vysvětluje. Cvičení čchi kung včetně SM systemu mi hned po pár lekcích úplně odbouralo bolesti zad v bedrech. Co zůstalo, byly migrény. Když už trvaly zase několik dní v kuse, nabídla mi Lucka, že se na mě podívá. Kromě cvičení se také věnuje homeopatii a dornově metodě. Lucka mě přivítala a já u ní strávila příjemné dvě hodiny, kde mi Lůca našla vyhovující homeopatika na migrénu a díky dornově metodě srovnala obratle do správných poloh. Při další návštěvě po pár dnech mi Lucka doladila jak homeopatika, tak „záda“ a od té doby jsem prakticky bez obtíží. Kdykoliv se potřebuji na něco zeptat, je na telefonu a vždy mi ochotně poradí a to v jakoukoliv denní dobu. Díky ní jsem našla cvičení, které mi opravdu sedí a to jak fyzicky, tak pocitově. Snažím se najít čas navštěvovat víc hodin týdně a poctivě cvičím i doma, což se mi ještě u žádného jiného cvičení nepovedlo. Lucko, moc děkuji!

paní Z.reference na Qigong, SM Systém, lekce pro Šťastnou páteř, Dornovo metodu Plus, Homeopatii

Reference z SM Systému (SPS) a Dornovo metody PLUS

Dobrý den, ahoj, již několik let trpím bolestmi zad, za které může vyhřezlá ploténka. Po různých neefektivních rehabilitacích vše nabralo obrátky, když jsem poznala Lucku, která mi Dornovu metodu na tento problém doporučila. První hodina: Co se mi mimochodem moc líbilo bylo, že se Lucka nejdříve ptala na můj zdravotní stav, zajímala se o to, jaké potíže mám, nejen v současné době, ale zajímala se prakticky o můj dosavadní život. Jako laik bych Dornovu metodu popsala jako určitý typ fyzioterapie či rehabilitačního cvičení. Jedná se o pomalé cviky, se kterými mi Lucka neustále pomáhala a jednotlivé cviky vysvětlila dopodrobna. Už začátek byl velmi zajímavý, kdy jsme díky prostým cvikům dokázaly vyrovnat délku nohou, neuvěříte, jak lehká a příjemná byla potom chůze. Toto cvičení pomáhá uvolnit zejména bederní část zad, se kterou jsem měla problémy. Postupem času jsme se dostaly k celé páteři, kdy mi Lucka speciální metodou srovnala každý obratel. Delší dobu se také věnovala krční páteři, možná tomu neuvěříte, ale hlava mě přestala bolet, pro mě je to opravdu zázrak, protože jsem trpěla na silné migrény. V průběhu cvičení jsme přešly ke kostrči, kterou jsme opravdu dlouho srovnávaly, Lucka diagnostikovala kam mám kostrč posunutou, následně pomocí tlakem, dýcháním a pohyby nohou jsme docílily toho, že se kostrč o 95% posunula na správné místo. Po tomto výkonu jsem si zasloužila úžasnou relaxační masáž. Když jsem od Lucky odcházela, cítila jsem se opravdu šťastná, Lucka mě samozřejmě upozornila, že po Dornově metodě se může člověk cítit jinak a že své emoce nemám skrývat a tělo poslechnout. Poslouchala jsem své tělo a cítila se velmi spokojeně. Vzpomínám, jak jsem šla po ulici a usmívala se od ucha k uchu. Od té doby cvičím doporučené cviky a pociťuji opravdu výrazné zlepšení. Všem, kteří mají určitý problém, který se nemusí týkat pouze zad (například bolesti kyčlí, migrény apod.), mohu jen a jen doporučit. Lucka je jedničkou ve svém oboru, díky ní můžete doslova zachránit svůj zdravotní stav, žádné prášky, žádné operace, pouze stačí poslouchat své tělo, naučit se jednoduché cviky, díky kterým dáte svému tělu a mysli nový, správný a hlavně zdraví směr.

paní M., reference na Dornovo metodu PLUS

SM systém mě zachránil. Ale podstatné je, že od mého původního fyzioterapeuta, ke kterému jsem chodila také na SM systém, jsem během hodiny dostala 7 cviků, dotyčný odborník mě na několik dní "oddělal" a ještě neřekl důležité informace o technice cvičení. S Tebou jedeme postupně a během lekce uděláme tak tři cviky. Já jsem schopná si je zapamatovat a Ty nás po celou dobu pozoruješ, opravuješ, vysvětluješ, abychom si cviky zapamatovali správně. Stejné je to u čchi kungu. Přesto, že cvičíme stále stejnou sestavu, je to nyní podstatně těžší a vlastně až po několika měsících cvičení jsem si uvědomila, že má čchi kung opravdu vliv na celé mé tělo. Tedy i na psychiku. A já jsem za to moc ráda, protože vliv je to blahodárný !

paní D.reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém, Qigong

Diky za nahozeni nohy :-). normalne citim ze chodim jinak. Tak nejak rovne rekl bych :-)

pan T.reference na Dornovu metodu PLUS

Díky tomu, že Lucka otevřela hodiny čchi kungu s SM systemem v Dobřichovicích, kam jsem začala chodit se svymi dětmi do dětské herny, jsem se dozvěděla o tomto druhu cvičení, o kterém jsem do té doby neměla ani tušení. V posledních letech mě velice trápily bolesti zad a silné migrény, lekce slibovaly pomoc od těchto problémů. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Doposavad jsem vše řešila jen přes lékaře a silné léky. Občas jsem navštěvovala aspoň hodiny jógy, ale nic nepomáhalo, naopak se moje bolesti stupňovaly. A hned z první návštěvy jsem byla nadšená. Čekala mě tam strašně milá paní, která mi vše dopodrobna a trpělivě vysvětlila a nadále stále vysvětluje. Cvičení čchi kung včetně SM systemu mi hned po pár lekcích úplně odbouralo bolesti zad v bedrech. Co zůstalo, byly migrény. Když už trvaly zase několik dní v kuse, nabídla mi Lucka, že se na mě podívá. Kromě cvičení se také věnuje homeopatii a dornově metodě. Lucka mě přivítala a já u ní strávila příjemné dvě hodiny, kde mi Lůca našla vyhovující homeopatika na migrénu a díky dornově metodě srovnala obratle do správných poloh. Při další návštěvě po pár dnech mi Lucka doladila jak homeopatika, tak „záda“ a od té doby jsem prakticky bez obtíží. Kdykoliv se potřebuji na něco zeptat, je na telefonu a vždy mi ochotně poradí a to v jakoukoliv denní dobu. Díky ní jsem našla cvičení, které mi opravdu sedí a to jak fyzicky, tak pocitově. Snažím se najít čas navštěvovat víc hodin týdně a poctivě cvičím i doma, což se mi ještě u žádného jiného cvičení nepovedlo. Lucko, moc děkuji!

paní Z.reference na Qigong, SM Systém, lekce pro Šťastnou páteř, Dornovo metodu Plus, Homeopatii

O Dornově metodě jsem se dozvěděla prostřednictvím článku na internetu. Jelikož jsem trpěla velkými bolestmi, podotýkám 20 let v bederní oblasti a vyzkoušela jsem různé druhy terapií a nápravných cvičení, které mě pomohly jen dočasně, začala jsem přistupovat na skutečnost, že do konce života mě bolest neopustí, jakékoli operace jsem odmítala. Po návštěvě u paní Lucie Mutinské se stal zázrak. Paní Mutinská mě srovnala celou páteř od kostrče, která byla povážlivě zakřivená a vbočená až po krční obratle. Jeden obratel ve střední části páteře byl vpáčený a neustále utlačovaný obratly nad i pod a způsoboval mi v podstatě bolest neustále, dokázala ho srovnat taktéž. Od našeho setkání do řádově několika dní se mi nesmírně ulevilo. Pravidelným cvičením jednoduchých, ale velmi účinných cviků mě na míru doporučených a cvičení SM ve studiu Mandala v Dobřichovicích se můj zdravotní stav upravuje a bolesti ustupují. Při SM cvičení nám paní Mutinská vysvětluje, jak své tělo máme používat, abychom si ho nedevastovali. Postupně používám své tělo správně a mé tělo se odvděčuje příjemnými bezbolestnými dny. Každý nový den je mojí malou oslavou.

paní A.reference na Dornovu metodu PLUS, SM Systém a Šťastnou páteř

Reference z Homeopatie a terapií

Důvěru v homeopatii už mám více než 10 let. K homeopatikům jsem se dostala přes svou obvodní lékařku a díky ní vždy veškeré léčení začínám a většinou končím homeopatiky. Časem jsem měla možnost potkat se s Lucií Mutinskou, která mě svým osobním přístupem posunula zase o krok dále a díky ní léčím nejen sebe, ale celou svou rodinu. Lucie Mutinská o fungování homeopatik přesvědčila i mého praktického a vědecky založeného partnera, který po návštěvě u paní Mutinské už nedokázal argumentovat svými praktickými argumenty založených na faktech, protože jediný fakt, který začal fungovat byl ten, že mu „po cucání kuliček “ jak s oblibou říká, zmizela i jeho neléčitelná alergie :-) . Dalším faktem, který mluví za vše, je uzdravení mé šestileté dcery, která byla po kolapsu odvezena do nemocnice a tam se marně lékaři pokoušeli stanovit diagnózu. Dceru lékaři hospitalizovali s podezřením na alergickou reakci neznámého původu, kterou však během jednoho dne vyloučili, ale příčinu jejího otoku celého těla a úporného svědivého ekzému, který měla po celém těle stanovit nedokázali a tak tedy jediné co jí po 4dny v nemocnici mohli lékaři podávat byly kortikoidy a dithiaden, ale ani to nedokázalo ztlumit příznaky neznámého původu. V té bezmoci, kterou jsem v nemocnici prožívala, jsem se přes telefon a email spojila s Lucií , poslala jí fotky, dopodrobna popsala příčiny a trpělivě zodpověděla všechna její velmi podrobné otázky a ona nám do nemocnice poslala homeopatika. Ráno jsem je dceři dala a do 24 hodin se její stav zlepšil natolik, že byla další den propuštěna z nemocnice. Troufám si říct, že Lucie Mutinská má nejen znalosti v oblasti homeopatie, ale zároveň umí při svém kontaktu s pacientem využít i své podvědomí a napojit se na informace, které jsou jí a vlastně i nám, jejím pacientům, darem…Darem dostat se dál, než sahá naše vědomí….. Alespoň při práci se mnou a mou rodinnou se jí to daří velmi dobře… Lucie děkuji Ti za vše, co pro nás děláš….i za Tvou trpělivost, kterou se mnou máš, když Ti volám z našich dovolených “ Jaké homeopatikum vycucat , když nás schvátí mořská nemoc …… “ Jaké homeopatikum podat své feně při falešné březosti…. ? “ ¨… Ano, na všechny mé podobné a časté otázky Lucie ochotně odpovídá a tak já už se neobejdu bez její homeolékarničky a zkušeně přiděluji homeo celé naší smečce :-) ….. a to že to funguje, je nevidím pouze na sobě a svých dětech, ale i na mých zvířatech, které při přijímání homeo léku nepoužívají rozum, ale pouze svou intuici…. , ale o tom všem se nejlépe přesvědčíte z osobního kontaktu s Lucii Mutinskou.

paní Gabrielareference z Homeopatie

Děkuji Ti, Luci, za Tvoje dlouholeté poradenství a to i na dálku, a to téměř v každou denní dobu. Díky Tvé intuici a přístupu k homeopatii už stačí mnohdy jen krátký telefon a to oceňuju hlavně u dětí při akutních záležitostech. Celá naše rodina je Tvým spokojeným klientem :-)

paní Janareference z Homeopatie

S paní Mutinskou spolupracujeme a zahlcujeme ji našimi nejen zdravotními problémy už spoustu let. To, že je její léčba účinná, není vůbec pochyb. Řešíme s ní jak akutní stavy, tak dlouhodobé problémy i konstituční léky. Náš 5letý syn prozatím viděl svého pediatra pouze při pravidelných povinných prohlídkách a dosud neví, co jsou to antibiotika. Já osobně jsem díky homeopatii a změně životního stylu vyřešila své vleklé problémy se zuby, kdy zubař prohlásil, že zázraky se dějí. Navíc jsem šokovala očního lékaře tím, že mi jaksi mimochodem za rok ubyly 2 dioptrie :-) Manžel díky Lucii zkrotil své dlouhodobé ledvinové a další problémy. Co dodat? Vždy je ochotná pomoci a její přístup je naprosto úžasný! Díky za to, že je!!!!

paní Zuzanareference z Homeopatie

Paní Mutinská mi moc pomohla a byla mi důležitou oporou při řešení problémů naší fenky, které se stále dokola opakovaly a vracely již delší dobu. Nikdo včetně veterinářů si s jejími potížemi moc nevěděl rady, všechno pomohlo na chvilku. Teprve ve spolupráci s laskavou a trpělivou podporou paní Mutinské se problém pohnul tím správným směrem.

paní Ivetareference z Homeopatie

Z dřívější zkušenosti, jsem homeopatii moc nevěřila. Ovšem to, co se dělo u mého syna po podání jedné tabletky se dá přirovnat k zázraku. U dítěte, u kterého jsem měla pochybnosti, zda vůbec bude někdy srozumitelně mluvit, chovat se, nebude silně na mne fixované a bez záchvatů, nastala změna tak bleskově, že mě to málem porazilo. Nějaký čas se ještě vracel, když docházela účinnost pilulky, ale dnes už je vše za námi a mám pocit, že to byl jen sen. Děkuji ze srdce Luci.

paní Zorkareference z Homeopatie

Lucku Mutinskou znám již dlouho….. Myslím, že už to bude nějakých 13 let, kdy mi vstoupila do života jakoby z jiného světa, tak odlišného od světa paralenů a antibiotik (nic jiného jsem do té doby neznal). Každý rok jsem si pravidelně prošel min. 4 x angínou nebo chřipkou nebo jinou respirační chorobou a léčba výše zmíněným byla jediná, mně známá alternativa. Pak jsme se potkali, proběhla první diskuze, návrh léčby homeopatiky a od té doby jsme v kontaktu neustále a řešíme spolu všechny neduhy a bolístky. A že jich s postupujícím věkem přibývá…… Co mě, a nejen mě, nýbrž i mého praktického lékaře (ke kterému chodím již jen, aby jsme se viděli) doslova „posadilo“ bylo to, jak si homeopatika, potažmo Lucka, poradila s nepříjemnostmi v oblasti ledvin a vlastně celých močových a reprodukčních orgánů. Místo pobytu v nemocnici, pár dní na homeopatikách a byl pokoj…. O pravidelných angínách, chřipkách, či jim jiných podobných nemůže dnes být už ani řeč! A jelikož si potíže nevybírají zrovna vhodné chvíle přes den, či jen v pracovní dobu, doopravdy si cením, že se Lucce dá zavolat nebo poslat SMS kdykoliv, ve dne v noci a ona neváhá a pomůže……. Pokládám to za velký zázrak a čest, že jsem kdy dostal tu šanci Lucku potkat, být v její blízkosti a využít jejích znalostí a odbornosti. Velký dík Lucko…….

pan Pavelreference z Homeopatie

Na homeopatii k Lucii, docházím asi 3 roky. Za tu dobu vnímám pokroky ve svém vnímání a přijetí sebe sama. U mě jde spíše o psychiku., kterou léčíme. Zde vnímám vleklejší pokrok, ale je. Homeopatie mi během měsíce vyléčila cystu na pravém vaječníku a polycystický levý vaječník. Myslím, že na fyzické potíže homeopatie reaguje téměř okamžitě. S psychickými potížemi je to vleklejší, ale posuny opravdu jsou. /u mě jde o delší potíže od dětství/. Lucie, mi předává i plno jiných podpůrných technik, které mi pomáhají. Kdykoli se mohu na ni obrátit a ona s Láskou poradí, pomůže. Homeopatie od Lucie, pomáhá i mým dvěma dětem, /11,12 let/. Zlepšilo se jejich chování. Dceři zmizely bradavice a vyléčily jsme boreliózu. Manželovi se zmírnily znatelně bolesti zad, a kolene, na které trpěl od dětství. s Láskou s Úctou děkuji za trpělivou pomoc od Lucie.

paní Renatareference z Homeopatie

Milá Lucinko…v nedávné době jsem Vás kontaktovala s tím, že si nějak nevím rady se svým životem, že nevím, co je mé poslání tady na Zemi a že postrádám smysl svého života. Vy nejen, že jste byla od prvopočátku velmi vstřícná a ochotná, ale také jste mi pomohla nahlédnout do hlubin mé Duše a dotknout se tak mé skutečné podstaty. Tipy a kontakty, které jste mi dala, byly jako „trefa do černého“ a ovlivnily mne tak, že jsem se díky nim velmi mocně posunula kupředu. Podpořila jste můj směr, pomohla jste mi být k sobě skutečně pravdivá a dodala mi odvahu být sama sebou. Velmi silně začínám tušit svůj potenciál, své skutečné já a začínám si užívat VŠEHO, co ke mně každodenně přichází, i když to není mnohdy zrovna lehké…ale jedině tvrdé a těžké zkoušky, kdy jsme vystavení nejrůznějším strachům, nám pomáhají zocelit náš charakter, zpevnit naši vůli a schopnost postavit se i k těm nejtěžším situacím s odvahou a odhodláním. Velmi Vám tímto děkuji za Vaši vstřícnost a trpělivé a láskyplné vedení..

paní Zuzanareference na terapie k osobní cestě

Reference z Kurzu pro těhotné a předporodní přípravy

Kurz pro těhotné a předporodní přípravu pod vedením Lucky všem nastávajícím maminkám vřele doporučuji. Je velmi příjemné najít si díky těmto hodinám čas na sebe a na miminko. Lucka do hodin zahrnuje jednoduchá a příjemná cvičení, které mohou ulevit od bolesti zad nebo jim úplně předejít. Vzhledem k tomu, že je Lucka zkušená maminka, dává nám mnoho cenných rad, které jistě každá nastávající maminka ocení. Lucka zahrnula do tohoto kurzu témata jako je kojení, dýchání při porodu, homeopatii, manipulaci s miminkem či výbavu ale mnoho dalších zajímavostí, které podává tak, aby nás v tomto období před narozením a po narození děťátka nic nezaskočilo, čehož si jako prvorodička opravdu vážím.

paní M.kurz pro těhotné a předporodní příprava

Jsem moc ráda za své rozhodnutí navštěvovat tvůj kurz, na čtvrteční dopoledne se vždy moc těším, je to pro mě obohacující zkušenost a je mi velmi příjemně v relaxačním, meditativním prostředí tvého studia Mandala a v tvé společnosti :-) . Má očekávání kurz v tuto chvíli zcela naplňuje :-).

paní J.kurz pro těhotné a předporodní příprava

Reference z masáží

S paní Lucií jsem se poprvé setkala cca před měsícem když jsem k ní přišla se synem kvůli homeopatii. Paní Lucie na mě zapůsobila jako člověk který je nabitý energií a naplněný vnitřní pohodou. Proto po krátké době jsem se k ní objednala na masáž. Před tím jsem vyzkoušela několik druhů masáží, ale s takovou jakou mi dělala paní Lucie, tomu se žádná masáž nevyrovná.Každým jejím dotykem jakoby ze mě odcházelo něco špatného a negativního.Odcházela jsem od ní nabitá energií a se skvělou náladou provoněná olejíčky kterými mě masírovala. Slovy to vše nelze vyjádřit, každý si to musí prožít sám a já to mohu všem jen doporučit. Já určitě zajdu znova.

paní Gábina

Ráda bych Ti touto cestou ještě jednou poděkovala za úžasnou aroma masáž. Byl to pro mne moc příjemný zážitek po fyzické i duševní stránce. Jsem moc ráda, že jsem si tento relax u Tebe dopřála a hned po masáži jsem přemýšlela (a vymyslela), koho dalšího k Tobě pošlu. :-) Ještě celý druhý den jsem cítila neuvěřitelnou lehkost v celém těle a co je zajímavé, že tričko, které jsem měla po masáži na sobě, i po vyprání stále jemně po olejíčcích voní, takže ve mne při oblékání evokuje vzpomínku na příjemný zážitek ještě nyní. :-) Už se moc těším na další masáž!

paní Eva

Reference z firemních školení

Když jsme ve společnosti přemýšleli, čím odměnit své kolegyně, jednoznačně přišlo na mysl nějaké cvičení na záda. Všechny z nás trávíme většinu dne v autě, za počítačem, na schůzkách a povětšinu dne sedíme a má to i své dopady. Někdy se už během dne kroutíme na židli a nevíme, jak bychom si sedly a to nemluvím o večerní bolesti krční páteře. Musím říct, že s paní Mutinskou jsme neměly žádné předešlé zkušenosti. Prostě jsem si dala vyhledat firmy, které tuhle službu poskytují a rozhodla pro tu, z mého pohledu nejlepší. :-) Paní Mutinská reagovala velmi rychle na všechny mé požadavky a nebyl problém se domluvit na tom, aby cvičení proběhlo u nás na firmě, což pro nás bylo důležité. Přivezla si s sebou veškeré potřebné věci a navodila v místnosti příjemnou atmosféru. Začaly jsme teoretickou částí, která nás uvedla do problematiky, a následně jsme prováděly cviky. Naše skupina byla ryze dámská ve věkovém rozmezí 25-55 let a všechny jsme si to užily. Velmi rády na tuhle akci vzpomínáme a stále cvičíme i v autě.:-) Určitě bych doporučila tuhle akci všem. Bylo to velmi příjemné, relaxační a zároveň prospěšné našemu tělu. Děkuji za celý tým.

Kateřina

Dobrý den Lucko, chtěla bych Vám moc poděkovat za to, že jste nám přišla ukázat základy toho, jak si v práci neničit tělo. Celé to bylo velice zajímavé a od pátku se s kolegyněmi hlídáme, abychom nekřížily nohu přes nohu - alespoň to je dobrý start :) Doufám, že aspoň tento malý krůček mě osobně pomůže v tom, aby mě nebolela záda. Děkuji moc a přeji Vám ať se daří :)

paní D.

Dobrý den Lucka. Vaša přednáška a i následné cvičenie boli určite prínosné a velmi zaujímavé. Bolo na Vás vidit, že Vás tento obor baví a ste skutočný odborník. Prekvapilo ma, jako můžu nesprávne návyky v sedení ovplyvnit záda i ostatné časti tela. Za mna velmi pozotívny prínos. :-) Dakujem.

paní E.

Skvely navod na spravne sedeni – pouzivam denne, vzdy sa snazim skorigovat nohy ak zistim ze sedim blbo, nebo i v aute. Pre mna zaujimave informacie o ktorych som nevedela. Skoda ze sme nemali viac priestor, mat o hodinu viac by sa zislo na tu hromadu infomaci aby sa to stihlo i precvicit v praxi. Diky.

paní D.

Vaše lekce se mi moc líbila, určitě bych byla radši, kdybychom měli více času. Ale jinak se mi moc líbí to, co děláte, a myslím, že budeme rádi, když se zase v rámci nějaké akce setkáme. Moc Vám držím palce a těším se, že se třeba někdy zase uvidíme.

paní B.

Dobrý den Lucko, děkuji za den s vámi. Očekávání jsem neměla, protože to pro mě bylo překvapením. Ale určitě musím pochválit vedení, že připravili program s vámi, protože se mě problémy se zády týkají. Určitě mi hodně pomohly rady, jak se protahovat, jak cvičit, abych si pomohla ke zdravým zádům. Možnost si to vyzkoušet byla skvělá. Uvítala bych více prostoru na trénink samotný, ale vím, že jste měla omezený čas.

paní R.

Líbilo se mi téma /bolavá záda :-)/ i přístup lektorky. Je to příjemná ženská s životními zkušenostmi, to, co dělá má vyzkoušené prakticky a ne vyčtené…. I to praktické cvičení na místě bylo super, škoda, že na to nebylo více času. Docela by se mi líbilo využít všeho, co nabízela – ty kartičky na stolcích, měla připravené karty, chtěla s námi meditovat, to všechno je moje…. Paní Mutinské za přípravu a přístup velké díky a příště bych to určitě pojala šířeji se vším všudy. :-)

paní A.

Dobrý den paní Mutinská, děkuji Vám za školení, které jste u nás uspořádala minulý týden. Bylo pro mě přínosem úplně ve všem – jak cvičit záda, na co si dát pozor a celkově nepodceňovat svoje záda a páteř. Co mi utkvělo v paměti je nekřížit nohy, když sedím (kvůli kyčlím) a sedět rovně. Více si na to dávám pozor a za to Vám díky. Žádná očekávání jsem od Vaší přednášky neměla, jelikož to bylo pro nás překvapení (nevěděly jsme, co se bude dít). :-) Ať se Vám daří.

paní H.

Mě se čas strávený s Vámi moc líbil, úplně jsem cítila příliv energie do těla. Moc ráda bych se dozvěděla více o SM.

paní V.

Bylo to zajímavé. Od té doby mě už několikrát napadlo se narovnat – to je u mě velký úspěch. Celkově se mi líbí Váš přístup k životu. Určitě to bylo inspirující.

paní I.

Z mojí strany se mi to líbilo moc. Cviky jsou jednoduché, takže se dají pohodlně procvičovat během dne v kanceláři, což je skvělé v tom ohledu, že pro základní cviky není potřeba žádná tělocvična, sportovní oblečení ani nic jiného. Líbila se mi atmosféra, kterou jste nám tam navodila. Byla uklidňující a relaxační. Váš přístup byl velmi proaktivní a bylo na Vás krásně vidět, jak se nám v tom vymezeném čase snažíte předat opravdu všechny potřebné informace velmi přátelskou a příjemnou formou. Pro mě osobně byly největším přínosem cviky na krční páteř, jelikož to je u mne kámen úrazu. Procházela jsem si cviky zpětně doma ze skript, které jste nám dala a cvičím kde můžu, abych si ulevila od bolesti.:-) Do budoucna bych uvítala určitě nějaké navazující pokračování tohoto cvičení, věřím, že máte spoustu es v rukávu, které nám můžete ještě předat.:-) V každém případě bych pak ale volila aby byl větší časový prostor, jelikož je to fakt super a 2 hodiny prostě nestačí. :-) Přeji Vám krásný a pohodový den. :-)

paní K.

Reference ze Satsangu a ženských kruhů

Ahoj Luci, chtěla bych ti poděkovat za krásný večer ženských kruhů. Meditace za zpěvu manter, vjem silné společné energie žen, pocit vnitřní radosti a klidu - to byl úžasný prožitek ! Tu vnitřní radost a klid přeji všem ženám.

paní M., reference na ženské kruhy

Děkuji za krásný večer, společnou sdílenou energii v ženském kruhu, znovuobjevení "nesnesitelné lehkosti bytí" a vděčnosti za každé nové ráno. :-) Díky, Lucko.

paní J., reference na ženské kruhy

Reference z pobytů

Jsem vděčná tobě Lucko za krásné zážitky s Čchi Kungem a sobě za vůli a chuť cvičit. :) Víkend v ERMI hotelu byl povzbuzující a magický a cvičení venku v nádherné přírodě byl restart pro tělo i duši. Ženský kruh a zpívání manter bylo energeticky nabíjející a kouzelné. Děkuji za vše!

paní M., reference z pobytu

Ahoj Lucko, děkuji Ti za krásný víkend. :-o Ukazuješ nám cestu. Vše je jednoduché, někdo na to možná přijde. Ale díky Tobě je to i velmi příjemná cesta, očisťující, dávající energii. Vše je v nás, jen to vnímat! Jsem opět velmi velmi svobodná. Děkuji.

paní I., reference na pobyt

V květnu jsem se zúčastnila poprvé pobytu s Luckou v hotelu Ermi, který mě s mojí kamarádkou, kterou jsem na pobyt zlákala, překvapoval hned od začátku, jak jsem dorazili na to kouzelné místo, které nám Lucka vybrala. No prostě, krása nesmírná. Hotel u lesa v krásné krajině s výhledem tak skvostných a blahodárným, že to nejde ani popsat, to se prostě musí prožít a vidět. Cvičení, teda spíše práce s energií, jak já tomuto qigong říkám, bylo hned od prvního večera tak otvírající pro duši a lahodící, že jsem byla opravdu nadšená a vděčná, že vše vyšlo tak jak mělo a my se tam s dalšími ženami sešly přesně tak, jak jsme měly, že to byla opravdu skvělá parta žen, byly jsme naladěny na jedné vlně a vše šlo jak po másle a nebyl jediný problémek ani zádrhelek. Lucka se prostě trefila do všech našich buněk, jak chuťových, protože kuchyň, co hotel Ermi má, je naprosto famózní, tak do všech dalších na těle i na duši. Užívali jsem si pobyt v solné jeskyni, tak i skvělé paní masérky, která nás všechny pěkně namasírovala. Chtěla bych moc Lucce poděkovat, za skvělou atmosféru, kterou nám tam se svými dcerami vytvořily, předaly nám kus sebe, takže už teď se těším na cokoliv dalšího, co nám Lucka ve studiu Mandala vymyslí a hned se hlásím. S láskou K.

paní K., reference na pobyt

Ahoj Luci, zasílám poděkování za květnové víkendové cvičení v Ermi hotelu. Bylo to opravdu skvělé, milé, příjemné a srozumitelně vedené i pro někoho, kdo nemá s tímto cvičením mnoho zkušeností. Hodně jsme se na víkend těšily a splnil nad očekávání naše představy… atmosféra byla bezvadná a mrzelo nás, že už končíme…S díky,M.

paní M., reference z pobytu

Pobyt na Orlíku byl fajn, hlavně co se cvičení týká. Myslím, že energie, která tam byla více rezonovala s "cvičením" než s čchi-kungem (promiň, že to píšu takhle)...ale bylo to bezvadný. Já tenhle druh jógy mám moc ráda... přijde mi daleko lepší, než jóga klasická... ale třeba někomu nemusí sedět. Mě vyhovuje proto, že mám sama problémy se zády a musím se hodně hlídat, co se různých špatných pohybových návyků týká, a tohle je pro mě absolutní špička...protáhnu se, uvědomím si své tělo a to, kde a při čem dělám chybu... ano, občas to bolí...ale tak příjemně. Jediné co mě vždycky mrzí, že si pamatuju jen asi procent o cviků , abych si je pak mohla dělat doma... je teda fakt, že nahazovat kyčle už je téměř na 100% mojí součástí... )) Pro tohle z hlediska fyzična jezdím s tebou na pobyty. Bylo to báječný a kdo se potřebuje správně!! a dobře protáhnout, měl by to zkusit!! Přihlásila jsem se a těšila se, že si zacvičím. Vůbec jsem neměla tušení, že tam bude přesah i do jiné dimenze. Prostě jedu cvičit. Musím říct, že to bylo moje první setkání s čchi-kungem a naprosto mě to dostalo. Uvědomila jsem si spoustu věcí a začala se měnit, uvnitř, ve svém vnímání okolí, uvědomění si sebe sama a své síly, jistoty.   Luci.... jsem vděčná za to, že jsem tě poznala a naše cesty se setkaly... jak říkal jeden můj přítel... když je žák připraven, učitel se vždycky najde. DĚKUJU TI Z CELÉHO SRDCE ZA ZÁCHRANU MOJÍ DUŠE.

paní B., reference na pobyt

Můj první víkendový pobyt v hotelu Ermi byl opravdu překvapením. Jako úplný nováček jsem tři dny přemlouvala moje ztuhlé a neprotažené tělo, aby správně drželo a aby dokázalo najít ve spojení s dechem těžiště. Cviky se zdály velmi jednoduché, ale jejich správné provedení bylo velice náročné. Dá se říci, že až po třech dnech jsem svoje tělo začala poznávat. Neměla jsem ani tušení, že některé svaly vůbec existují, natož že je mohu protahovat. Byla jsem v šoku, jak jsem fyzicky unavená, přitom naprosto v pohodě. Na druhý víkendový pobyt na Orlíku jsem se strašně těšila. Trochu jsem věděla, co mě čeká a byla jsem zvědava kam a jestli vůbec mě tento další pobyt posune. Opět to nebyla procházka rájem. Lucka nám opravdu nic neprominula. Cítila jsem snad každý sval, ale bolest byla příjemná. Tento pobyt mě posunul k sobě samé. Byl to opravdu ojedinělý zážitek. Uvědomila jsem si, jak je důležité vypustit všechny starosti a zaměřit se pouze na sebe. Snažit se poznat sama sebe a umět si sama sebe užít. Neřešit zbytečnosti a zklidnit své tělo i mysl. Lucka předává své zkušenosti jedinečným způsobem. Vždy přesně ví, jaká část těla nás trápí a každý cvik srozumitelně vysvětlí. Vnáší do cvičení pohodu, uvolnění i lehkost. Není nic lepšího, nežli prožít ten daný okamžik kdy spojíte tělo i mysl. S Luckou dokážete vnímat emoce naplno a přenést se na druhý břeh. Za tento prožitek Ti Lucko moc děkuji. Už teď se těším na další pobyt.

paní K., reference na pobyt

Luci, děkuju za ten víkend. I když nejsem tak duchovně založená a jsem hodně praktická a skeptická, moc jsem si to užila. Bylo mi skvěle a je mi zatím pořád. Díky, díky. PS: pozdravuj svoje nádherný a skvělý dcery.

paní S., reference na pobyt

Luci, uvolnilo se toho víc... :) nejen tělo. Za mě nevyslovitelně silný zážitek!! Z té energie žiju stále... DĚKUJI za vše, tobě, tvým krásným dcerám a všem ženám z kruhu... ❤️❤️❤️

paní B., reference na pobyt

Luci,i já děkuji za úžasný víkend,který ve mě zanechal mnoho pozitivních stop a uvědomění jak se dá žít život😊prostě tak jak chceš ty sama,aby ses cítila báječně a spokojeně.Už vím,že vše se dá změnit kdykoliv chceš.A u Vás rodinko vidím,že to jde,že pro to vše co děláte žijete a je to na Vás vidět a je to krásné.Zdravím i dcerky,jsou nádherné tělem i duší❤těším se na další setkání i s ostatními ženami,protože všechny byly báječné😋krásné dny všem🤗

paní D., reference na pobyt

Bylo to prostě úžasné. Jsem krásně zrelaxovaná, nic mě nebolí ,což už se dlouho nestalo. Díky tobě Lucko i tvým dcerám i díky ostatním ženám. Těším se zase na příště.

paní P. reference na pobyt

Krásný, krátký víkend to byl, ale plný zážitků.dekujeme a těšíme se na další setkání 😉mohu jen a jen doporučit!!

paní B., reference na pobyt

Milá Luci, chci ti moc poděkovat za krásný pobyt na Orlíku. Cvičení na rovnání páteře a kyčlí bylo, jako vždy, velice potřebné a účinné. Přesto, že jsem celý život vždy hodně cvičila, zjistila jsem kolik cviků mi nejen neprospělo, ale naopak ublížilo. Proto zklidnění a účinné cviky jsou pro mě velkým přínosem. Meditace, zpívání mater a vnímání společné energie žen bylo nádherné zakončení dne. A ještě bonus - výborné  zaplavání v bazénu. Takový skvělý víkend bych doporučila každému, kdo si chce dobře zacvičit a pochopit jak funguje jeho tělo, aby se vyvaroval chyb, které dělá.  A k tomu samozřejmě relaxace, krásné prostředí a nádherná příroda.

paní M., reference z pobytu

Ahoj Luci, pobyt na Orlíku se povedl,děkuji za něj.  Je vidět, že Tě práce s lidmi baví a trpělivost s kterou vše vysvěluješ a kontroluješ je obdivuhodná. Mě nikdy  pomalá cvičení nebavila; ale teď vidím, jak dělají tělu i duši dobře. Doufám, že budu-li Tě dobře poslouchat, moje páteř se mi odmění a bude šťastná.  Všem ženám mohu hodiny i pobyty s Tebou vřele doporučit.

paní E., reference na pobyt

Milá Luci, děkuji Ti za krásný a jako vždy nabíjející víkend. Mám pocit, že jsem "vyrostla" o pár centimetrů a po dlouhé době mě nic nebolí. Tvoje víkendové pobyty mě povznášejí nejen na těle, ale hlavně na duši a to je v tomto uspěchaném čase nedocenitelné. Uvědomovat si tu krásu a sílu ženskosti je úžasné a je škoda, že na to mnohé zapomínáme. Doporučuji všem ženám bez rozdílu věku :-)

paní P. reference na pobyt