Specializované kurzy Qigong/ čchi kung
a SPS (SM systému) pro Šťastnou páteř

LuckaLéčebný Qigong
Je velmi účinné, léčebné cvičení s mírným, ladným a plynulým pohybem. Uvolňuje zablokovanou energii v energetických drahách těla. Volné proudění energie v těle má pozitivní vliv na naše orgány, napravuje držení těla a celé páteře, uvolňuje klouby, zlepšuje pružnost těla, zpevňuje svaly, uvolňuje emoce, zklidňuje a rozjasňuje mysl, zvyšuje odolnost proti stresu, doplňuje životní energii.
Praktikování této metody podporuje samoléčící schopnost našeho organismu,zvyšuje imunitu a zlepšuje náš celkový zdravotní stav.
Qigong dokáže vypěstovat velkou vnitřní sílu a odolnost. Zároveň získáte pocit lehkosti, uvolnění, pružnosti a síly, umožní vám prožitek „tady a teď“.

20246419_1615746495124697_4362895736314563043_nSM Systém (SPS)
Tato metoda je zaměřená na léčbu páteře a především na prevenci. Vyrovnává dysbalance, které vznikají nesprávným držením těla. Posiluje hluboké vnitřní svaly, střed těla, formuje postavu.
Získáváme správné pohybové návyky, které pak automaticky přenášíme do našeho každodenního života – správnou zdravou chůzí, správným držením těla a zohledněním do všech svých dalších sportovních aktivit, kde nám přinese i zlepšení a zkvalitnění výkonu (jóga, qigong, běh, atletika, apod.).
Je vhodná zejména pro lidi s bolestmi zad a pro sportovce s jednostrannou zátěží (hokej, tenis,…). Pokud provádíme naše běžné sportovní aktivity se špatným pohybovým stereotypem, tak ještě více náš problém posilujeme a může docházet k zhoršování našich potíží nebo k úrazu. Na lekcích si protáhneme a uvolníme tělo.

 bali lMeditace a relaxace
Jsou součástí všech lekcí. Jsou vedeny léčivým způsobem, pro ozdravení těla a omlazení vnitřních orgánů. Vedou k rozvíjení vašeho vnitřního potenciálu a intuice. Uvolňují vaše tělo, zklidňují mysl a prohlubují dech.

 

Na lekcích ve speciálizovaném programu pro Šťastnou páteř se budeme učit vnímat své tělo a naslouchat své duši.Provedeme velmi příjemnou a uvolňující sestavu cviků, celé cvičení ukončíme krátkou a léčivou meditací. Budou zde také další techniky a cviky pro uvolněn, protažení í a pružnost těla.

 Přijďte nejen cvičit, ale také prožít pohodové a harmonické chvíle, které obohatí váš život. Budete vnímat své tělo, svůj střed, uvolnění, lehkost, sílu a radost. Zbavíte své tělo bolesti a obohatíte se o nové příjemné zážitky.

Program pro Šťastnou páteř

Je specializovaný program, který je zaměřený na pružnost a pevnost celého těla. Najdete zde prvky z mnoha metod např. z léčebného qigongu, prvky jógy inspirované B.K.S. Iyengarem, inspiraci z pohybově-terapeutického konceptu Spiraldynamik® , balanční a stabilizační, ale také uvolňující a relaxační cviky a mnoho dalšího. Každý týden má svojí tématicky zaměřenou tzv. pohybovou osu, kde se věnujeme více do hloubky konkrétnímu tématu. V tomto programu se učíme správný pohyb nejen praktikovat, ale hlavně pochopit. To nám následně do života přináší odstranění špatných pohybových vzorců a odstranění bolesti. Naučíme se správné držení těla a pohyb nejen při cvičení, ale také je integrovat do běžných denních činností. Zálezí nám na tom, aby vaše zlepšení bylo trvalé a udržitelné.
Učíme se principy správné chůze, stání, sezení i ležení. Správné pohybové návyky nás chrání a jsou prevencí bolesti a zranění. Ukazujeme si  jednoduché kroky k tomu, abyste si dokázali kdykoliv rychle od bolesti pomoci i sami.

Cvičení probíhá s pomůckami, vše je dostupné v našem studiu.

Vše co předávám, mám na sobě vyzkoušené, zažité a funkčně ověřené. To, co předávám funguje a zlepšuje kvalitu života, snižuje nebo zcela odstraňuje bolest. Je to program, který mě denně provází mým životem a ráda ho zprostředkuji i vám.

 

 

 

Lektor kurzu: Lucie Mutinská

NOVÉ UKÁZKOVÉ LEKCE. Přijďte zkusit pro sebe něco nového.
Při ukázkové lekci můžete zaplatit pouze tuto lekci cvičení a zjistit, zda Vám lekce vyhovuje.
KURZY PROBÍHAJÍ CELOROČNĚ. Podrobnosti o lekci najdete v textu níže.


qigong1Qigong pro Šťastnou páteř
Velký sál:     Pondělí   18,30 - 20,00 hod.
                      Úterý       18,45 - 20,15 hod . (spolu s SM sys.)
                      Čtvrtek      8,30 - 9,45 hod.