Šťastná páteř s jógou pro děti 11+ let

20160915_180217

Šťastná páteř pro děti
Lekce, které budou vaše děti bavit. Nenásilnou formou se budeme učit správně vnímat své tělo a učit se správným pohybovým návykům. Budeme nejen cvičit, ale také se učit správně stát, sedět, budeme se učit správnou chůzi, používat své tělo tak, aby nás nebolelo. V lekci najdeme prvky jógy podle B.K.S. Iyengara (jóga s pomůckami), také prvky z pohybově-terapeutického systému Spiraldynamik®, qigongu, harmonizačního a kompenzačního cvičení, SM Systému a další prvky, které vedou ke správnému držení těla a především k vyrovnání dysbalancí. Budou zde také další techniky a cviky pro uvolnění, protažení í a pružnost těla.
Program je veden tak, aby byl pro děti zajímavý a přizpůsobený jejich věku.
Vše, co se učíme, podrobně vysvětlujeme a procházíme si vše v praxi. Děti se učí pozorováním, praktikováním, vzájemnou spoluprací a hrou.
Celé cvičení ukončíme krátkou velmi příjemnou meditací.

 20246419_1615746495124697_4362895736314563043_nSM Systém (SPS)
Tato metoda je zaměřená na léčbu páteře a především na prevenci. Vyrovnává dysbalance, které vznikají nesprávným držením těla. Posiluje hluboké vnitřní svaly, střed těla, formuje postavu.
Získáváme správné pohybové návyky, které pak automaticky přenášíme do našeho každodenního života – správnou zdravou chůzí, správným držením těla a zohledněním do všech svých dalších sportovních aktivit, kde nám přinese i zlepšení a zkvalitnění výkonu (jóga, qigong, běh, atletika apod.).
Je vhodná zejména pro lidi s bolestmi zad a pro sportovce s jednostrannou zátěží (hokej, tenis,…) Pokud provádíme naše běžné sportovní aktivity se špatným pohybovým stereotypem, tak ještě více náš problém posilujeme a může docházet k zhoršování našich potíží nebo k úrazu. Na lekcích si protáhneme a uvolníme tělo.

Program pro Šťastnou páteř

Je specializovaný program, který je zaměřený na pružnost a pevnost celého těla. Najdete zde prvky z mnoha metod např. z léčebného qigongu, prvky jógy inspirované B.K.S. Iyengarem, inspiraci z pohybově-terapeutického konceptu Spiraldynamik® , balanční a stabilizační, ale také uvolňující a relaxační cviky a mnoho dalšího. Každý týden má svojí tématicky zaměřenou tzv. pohybovou osu, kde se věnujeme více do hloubky konkrétnímu tématu. V tomto programu se učíme správný pohyb nejen praktikovat, ale hlavně pochopit. To nám následně do života přináší odstranění špatných pohybových vzorců a odstranění bolesti. Naučíme se správné držení těla a pohyb nejen při cvičení, ale také je integrovat do běžných denních činností. Zálezí nám na tom, aby vaše zlepšení bylo trvalé a udržitelné.
Učíme se principy správné chůze, stání, sezení i ležení. Správné pohybové návyky nás chrání a jsou prevencí bolesti a zranění. Ukazujeme si  jednoduché kroky k tomu, abyste si dokázali kdykoliv rychle od bolesti pomoci i sami.

Cvičení probíhá s pomůckami, vše je dostupné v našem studiu.

Vše co předávám, mám na sobě vyzkoušené, zažité a funkčně ověřené. To, co předávám funguje a zlepšuje kvalitu života, snižuje nebo zcela odstraňuje bolest. Je to program, který mě denně provází mým životem a ráda ho zprostředkuji i vám.

Lektor kurzu: Lucie Mutinská

Na kurz se můžete přihlásit kliknutím na tlačítko nad textem také mailem: lucka@studiomandala.cz nebo na tel.: 775 222 325.