Vinyasa flow jóga

Tyto lekce vycházejí z principů Ashtanga Vinyasa jógy, což je dynamický západní druh jógy. Při praktikování nezůstane podložka suchá a je považovaná za fyzicky náročnější. V této józe se zaměřujeme na spojení pohybu a dechu, poté jsme plně ve svém těle a vnímáme, jestli jsme v Ásaně (tělesné pozici) správně. Ashtanga jóga sestává z několika částí, jednou z částí jsou např. Ásany, další Pránajáma (dechové techniky) a Dhjána (meditace). Také se v józe učíme zaměřit i na duševní stránku, kdy přenášíme to, co jsme se naučili v pozicích do svého běžného života. Ať už je to nelpění na daných pozicích (či na jakékoliv věci v našem životě), když se do nich ještě nemůžeme dostat a respektování sebe samých nebo třeba disciplína a odhodlání dostát svého cíle, který jsme si stanovili (posouvat se v pozicích např.).

V lekcích se zaměříme na všechny výše zmíněné složky, naučíme se správně dýchat, provádět pozice ve správném nastavení těla a plynule z nich přecházet do dalších. Naučíme se tělo uvolnit a pomoci si od bolestí zad a kloubů. Budeme cvičit tělesné pozice, začínat budeme pozdravy slunce, kdy zahřejeme tělo a připravíme ho na následující pozice a nastavíme tempo a délku dechu. Dále budeme procvičovat dechové techniky a na závěr si dáme krátkou meditaci či relaxaci, kterou zklidníme mysl a uvolníme tělo po celém praktikování.

Praktikováním jógy vyrovnáte dysbalance na těle, zbavíte se bolestí zad a jiných neduhů, ať už psychických nebo různých nemocí. Také zpevníte a posílíte vaše svalstvo. Obecně je jóga výbornou prevencí před nemoci, pomáhá udržet tělo ve zdravé formě a udržuje čilou mysl. Také se díky správnému provedení pozic, naučíte přenášet principy správně nastaveného těla do běžného života.

Lektor kurzu: Lucka Mutinská

NOVÉ UKÁZKOVÉ LEKCE. Přijďte zkusit pro sebe něco nového.
Při ukázkové lekci můžete zaplatit pouze tuto lekci cvičení a zjistit, zda Vám lekce vyhovuje.
KURZY PROBÍHAJÍ CELOROČNĚ. Podrobnosti o lekci najdete v textu níže.

 

 lucka4

Lekce Vinyása jógy probíhají od března 2018
Malý sál:     Úterý   18,45 - 20,15 hod.